семејна куќа во мирно село на 10 км од море, идеална за рекреација, одлична цена, Гурково

Gurkovo, Бугарија – ID 4961
30,000 Евра
Површина 1500 m2
Достапно 3+кк
Море 10 000 m
Состојба Готово

Ви нудиме семејна куќа за реконструкција. Куќата се одржува, може да се живее - нов покрив е направен пред 2 години, но куќата има потреба од модернизација. Распоредот на куќата е 3 соби, површина -70 м2. Градината се одржува со површина од 1500 м2. Градината има овошни дрвја, меѓу другото смоква и мало лозје. Станува збор за класична камена градба. Куќата има општинска вода и струја. Отпадот се постапува со септичка јама со канализација.

Куќата се наоѓа во мирното село Гурково, кое има околу 500 жители, 3 дуќани и градинка. Селото е тивко, идеално за релаксација и е на само 10 км од морето. Селото потпаѓа под општина Балчик, прекрасно приморско одморалиште. Идеална понуда и за рекреација и за целогодишно живеење.

број на спратови
1
Достапно
3+кк
Површина
1500 m2
Плац
1500 m2
Корисна површина
70 m2
Градежна површина
70 m2
Паркинг
Да
Продавница
7 km
Доктор
8 km
Кафетерија
8 km
Ресторант
4 km
Бар
7 km
Училиште/градинка
7 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00