семејна куќа во добра состојба, Челопечене, Каварна

Kavarna, Бугарија – ID 6443
66,500 Евра
Површина 1200 m2
Достапно 3+1
Море 10 000 m
Состојба Готово

Ви нудиме да купите семејна куќа која е модернизирана, но е погодна за модификации според вашите сопствени идеи. Куќата се наоѓа во многу мирно село на 14 км од градот Каварна. Големината на куќата е 100 м2, а распоредот е 3+1. Куќата е на приземје, со два влеза. Се состои од влезен хол, дневна со остава, две спални соби, посебна кујна со трпезарија и бања со тоалет. До куќата има гаража. Во градината има седење на отворено. На плацот е поставена општинска вода и струја. Отпадот се постапува со септичка јама. Земјиштето е 1200 м2 и е поделено на украсен дел пред куќата каде има украсни растенија и овошни дрвја и корисен дел зад куќата каде има помали фарми погодни за сточарство. Целата парцела е оградена.Парцелата има голем потенцијал за сите одгледувачи на овошје и зеленчук или сточарство.

Челопецене е мало, мирно село каде постојано живеат само неколку жители. Останатите куќи се ненаселени или во нив живеат странци во текот на сезоната. Најблиското поголемо село е Вранино.

Вранино е село со приближно 280 жители. Се наоѓа на 10 километри од градот Каварна, кој има градска плажа. Во селото има културен дом, градинка, општинска канцеларија, пошта, патиштата се во добра состојба, покриени од сите мобилни оператори, има редовен автобус до селото. Има и главен пат во многу добра состојба кој води до селото.

Челопецене спаѓа под градот Каварна.

Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Овде ќе најдете и бања со лековита кал, која има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.

број на спратови
1
Достапно
3+1
Површина
1200 m2
Плац
1200 m2
Корисна површина
100 m2
Гаража
Да
Градежна површина
100 m2
Паркинг
Да
Продавница
13 km
Доктор
13 km
Кафетерија
13 km
Ресторант
13 km
Бар
13 km
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00