Семејна куќа 3 соби новоизградена на 3км од голф Банско

Bansko, Бугарија – ID 4692
315,000 Евра
Површина 400 m2
Достапно 3+кк
Жичара 6 000 m
Состојба Во изградба

Нудиме нова семејна куќа со површина од 3 соби или евентуално 4 соби од 150 м2, сместена на прекрасна локација во комплексот Paradise View, во делот Бел Пат од селото Разлог, на 3 км од Пиринскиот голф. патека и 6 км од Банско.

Распоред: кујна со трпезарија и дневна, 2 спални соби од кои едната има сопствено купатило, бања со тоалет, магацина, трем и двор. На барање на клиентот има место каде што може да се создаде прекрасен спа центар со сауна, џакузи и парна соба.

Според сегашните податоци од инвеститорот, приходот од изнајмување би изгледал вака:

Во скијачката сезона, 2.500 евра месечно за долгорочно изнајмување и 500 евра дневно за краткорочно изнајмување.

Во летните месеци, цената за изнајмување би била околу 300 евра за ноќ или 1500 евра месечно.

Плац со големина од 400м2.

Куќата се нуди во фаза на доизградба клуч на рака.

Греењето ќе се обезбедува со топлинска пумпа.

Куќата ќе има подно греење во секоја соба. Гаража од 50 м2 не е вклучена во цената, но може да се купи дополнително

Историскиот град Банско е оддалечен 6 километри, со шармантни калдрмани улици и имоти од 16 век. Многу луѓе го споредуваат овој живописен град со оние на Пиринеите и Алпите. Директно од вашите прозорци можете да го видите ридот Тодорка и најубавиот планински венец во Бугарија. Шармантен град со одлично скијање и многу пристапни цени, не е ни чудо што луѓето се преселуваат од Алпите до Банско. Најжешката нова ски дестинација во Европа. Два терени за голф се на дофат на комплексот, што му дава одлична привлечност во текот на целата година. Способноста да се скија во зима, а потоа да се игра голф во тивкото лето во Банска е многу привлечна комбинација и за сопствениците на викендички и за инвеститорите.

број на спратови
1
Достапно
3+кк
Површина
400 m2
Плац
400 m2
Корисна површина
150 m2
Тераса
Да
Градежна површина
150 m2
Паркинг
Да
Продавница
8 km
Доктор
8 km
Кафетерија
7 km
Ресторант
3 km
Бар
7 km
Училиште/градинка
7 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00