Се продава семејна куќа со неколку станови во Улцињ

Ulcinj, Црна Гора – ID 10058
380,000 Евра
Површина 350 m2
Достапно Друго
Море 800 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Ако барате пространа и удобна куќа во близина на Големата плажа во Улцињ? Овој прекрасен семеен дом со повеќе станови е идеален избор за оние кои бараат модерно и удобно живеење во прекрасен амбиент.

Опис на имотот:

Подрум: Во подрумот има кујна, перална и остава со вкупна површина од 41 м2. Овој дел од куќата нуди практичен простор за складирање и обезбедување чистота во домот.

На првиот кат има простран трособен стан со површина од 85 м2. Овој стан има две модерни бањи и импресивен балкон со поглед на околните села со површина од 20 м2. Ова е совршено место за одмор по напорниот ден.

Вториот кат се состои од површина од 85 м2, која е поделена на три посебни апартмани, од кои секој има сопствен балкон. Овој дел од куќата обезбедува различни опции за домување или инвестиции.

Третиот кат со површина од 82 м2 нуди и три апартмани со балкони и прекрасен поглед на морето. Овде можете да уживате во освежителниот морски пејзаж и прекрасните зајдисонца.

Овој семеен дом е приближно 800 метри од прекрасната плажа Велика, што го прави идеална локација за љубителите на морето и сонцето. Куќата се нуди целосно опремена, што значи дека новите сопственици можат веднаш да уживаат во придобивките од овој неверојатен дом.

Не е важно дали барате нов дом за вашето семејство или можност за инвестирање во туристичка атрактивна област - оваа куќа има се што ви треба. Не плашете се да не контактирате за повеќе информации и да го видите овој одличен имот.

Најјужниот град на црногорското крајбрежје е Улцињ, чија историја датира длабоко во далечното минато. Во следните векови, поради својата извонредна стратешка локација, местото било цел на многу воени походи и обиди да се контролира.

Улцињ и неговата околина се едни од најважните туристички области во Црна Гора. Покрај античките споменици и зачуваната природа, посетителите овде главно ги привлекуваат идеалните услови за летен престој покрај море. Поради локалната клима (има 217 сончеви денови во годината, а просечната температура е 26°C), сезоната на пливање овде трае од април до крајот на октомври. Во градот има мала плажа долга 600 метри, која се карактеризира со многу постепено спуштање во морето. Плажата е обложена со шеталиште со многу ресторани, барови и кафулиња.

Ние сме агенција за недвижности со долгогодишно искуство. За изборот ќе дадеме стручни и фер совети. Ќе се погрижиме купувањето на вашиот избран имот да биде непречено и без грижи. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации.

За повеќе интересни и актуелни понуди, проверете ја нашата страница.

Тимот на Mojenemovitostumore

број на спратови
4
Достапно
Друго
Поглед на море
Да
Површина
350 m2
Плац
250 m2
Корисна површина
290 m2
Лоѓија
Да
Балкон
Да
Градежна површина
90 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
690 m
Доктор
6 km
Кафетерија
780 m
Ресторант
480 m
Бар
800 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00