Се продава наместен стан во Свети Стефан

Sveti Stefan, Црна Гора – ID 7167
350,000 Евра
Површина 120 m2
Достапно 4+кк
Спрат 2/3
Море 300 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Станот е со вкупна површина од 120 м2, има три спални соби, две купатила, посебен тоалет, голема дневна со отворена кујна и прекрасен поглед на море. Две огромни тераси со поглед на целиот залив.

Целиот имот е опкружен со тераси и има 3 посебни влеза, од јужната и западната страна.

Паркингот е вклучен во цената на овој имот.

Градот Свети Стефан, едно од најлуксузните одморалишта на црногорското крајбрежје, се наоѓа на јужниот крај на Будванскиот залив. Некогаш рибарско село, моментално е најинтересниот хотелски град на источниот брег на Јадранот. Свети Стефан личи на камен брод кој удрил во копно и се закотвил токму овде. Може да изгледа како остров поврзан со копното само со краток, тесен песочен брег, покрај кој има плажи со розов песок.

Сепак, Свети Стефан не е само антички град на полуостров. Неговиот понов дел расте на копното, каде има многу хотели, куќи за гости и приватни сместувачки капацитети. На песочниот истмус што го поврзува полуостровот со копното, се наоѓа прекрасна плажа направена од увозен песок, делумно платена, а делумно наменета само за гостите на хотелот. Други можности за пливање може да се најдат на двете страни на поновиот дел на градот.

Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
120 m2
Корисна површина
100 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
4 km
Доктор
5 km
Кафетерија
200 m
Ресторант
120 m
Бар
200 m
Училиште/градинка
90 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00