Се продава двособен стан во Бечиќи на мирна локација во близина на море

Bečići, Црна Гора – ID 7506
185,000 Евра
Површина 67 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/5
Море 300 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Станот е со површина од 67 м2 и се наоѓа на 3 кат во зграда со лифт.

Распоред на станот: пространа дневна во комбинација со кујна и трпезарија, две спални соби, бања и голем балкон.

Станот е наместен и опремен и се продава со целиот мебел. Од дневната соба може да се излезе на балконот кој нуди поглед на морето и поглед на градот. Клима уред е инсталиран во секоја соба.

Има паркинг пред зградата и околу зградата.

Во непосредна близина има продавници, кафулиња, ресторани и автобуска станица

од станот, додека море е на само 300 m од станот.

Под заштита на планинскиот венец Ловчен, Црногорците ја изградиле малата населба Бечиќи во прекрасен залив исполнет со песок. Бечичи се наоѓа во Будванскиот залив, источно од Будва, каде што води крајбрежно шеталиште долго четири километри. Одморалиштето Бечичи во суштина е продолжение на одморалиштето Будва. Гордоста на одморалиштето е неговата прекрасна плажа со должина од 1.800 m, која експертите веќе во 1936 година ја прогласија за најубава плажа на Медитеранот. Неговиот пријатен покрупен песок ја освои највисоката награда на меѓународната изложба во Париз истата година.

Бечиќи е живописен град над песочен залив, обложен со борови шуми. Првобитно рибарско село, денес може да се пофали со најубавата плажа во Европа. Плажата Бечиќ има висок рејтинг во сите показатели. Нуди не само пријатен одмор на плажа, туку и спортски активности - спортско игралиште на плажа или разни спортови на вода.

Спрат
3
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
67 m2
Корисна површина
65 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
250 m
Доктор
2 km
Кафетерија
250 m
Ресторант
30 m
Бар
290 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00