Пространи 4 соби со прекрасен поглед на морето, во комплексот Golf Coast во близина на Каварна

Kavarna , Бугарија – ID 6755
90,000 Евра
Површина 111 m2
Достапно 4+кк
Спрат 4/4
Море 700 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Пазете се од агентите за недвижности кои поради ситуацијата на чешкиот пазар на недвижности од ден на ден почнаа да нудат имоти во странство! Без доволно знаење за странскиот пазар, кој се разликува од чешкиот! Потпрете се на специјалисти и не преземајте непотребни ризици!

Ви нудиме 4 соби со вкупна површина од 111,88 м2. Станот се наоѓа на четврти кат од четири ката во комплексот Голф Коуст во близина на Каварна. Распоред: ходник, дневна, три спални соби, бања со тоалет и пространа тераса со прекрасен поглед на море. Станот е всушност еднособен стан и сопственикот дел од трпезаријата поделил на уште две спални соби. Преградата е изработена од гипс картон и може да се отстрани во секое време. Станот се продава комплетно наместен со мебел и опрема според сегашните дотографии. Комплексот Golf Coast се наоѓа на брегот во областа Иканталака, нудејќи уникатен поглед на морето и еден од најпознатите голф комплекси на Црното Море, каде што плажите се лесно достапни за гостите и сопствениците на имот. Комплексот располага со надворешен базен, простор за релаксација, ресторан и паркинг.

Градот. Кафето е само 8 километри. Во близина има продавници за храна.

Надоместокот за одржување е 10 €/м2 годишно и ја вклучува водата што се користи во станот. Комплексот има сопствен бунар со сертифицирана минерална вода.

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Овде ќе најдете и бања со лековита кал, која има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.

Спрат
4
број на спратови
4
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
111 m2
Корисна површина
98 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
300 m
Доктор
7 km
Кафетерија
4 km
Ресторант
30 m
Бар
210 m
Училиште/градинка
4 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00