Пространи 3 соби со поглед на море, прва линија, Топ локација, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 4857
215,000 Евра
Површина 82 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/5
Море 24 m
услуга 600 Евра За година
Состојба Готово

Нудиме наместен стан со површина од 3 соби, големина од 82 м2, сместен на втор кат од пет ката, во комплексот Бадемите Свети Влас, Бугарија. Имотот е ориентиран кон југ и има совршен поглед на морето. Распоредот е влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, две купатила со тоалети, два балкони. Во цената е вклучен луксузен мебел и опрема - чајната кујна има гранитна работна плоча, висококвалитетни апарати, а во станот има и три клима уреди. Двете спални соби имаат заеднички балкон со поглед на базен. Во дневната соба има влез на друг балкон со живописен поглед на морето.

Комплексот Bademite, во кој се наоѓа станот, се наоѓа на само 24 метри од плажата и пристаништето Марина Диневи. Комплексот вклучува базен со простор за релаксација и паркинг.

Надоместокот за одржување е 600 евра годишно

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други. Свети Влас е пријатен град во подножјето на Старата рамнина, на 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот врв. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во околината. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
82 m2
Корисна површина
72 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
70 m
Доктор
730 m
Кафетерија
190 m
Ресторант
70 m
Бар
190 m
Училиште/градинка
440 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00