Пространи 2 соби во фаза на груба градба, Шабла

Shabla, Бугарија – ID 5769
29,000 Евра
Површина 757 m2
Достапно 2+кк
Море 7 000 m
Состојба Готово

Ви нудиме имот, семејна куќа за целосна реконструкција во село Шабла. Распоредот на куќата е 2 соби и располага со 84 м2 - дневна со кујна, една спална соба, подготовка за бања со тоалет. Градината е 757 м2. Во куќата се внесени струја, вода. Куќата се наоѓа во мирна област, речиси на крајот од градот. Растојанието од плажа е 7 км. Многу интересна цена! Препорачуваме!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Шабла се наоѓа во близина на градот Каварна, 83 километри од Варна и 24 километри од бугарско-романската граница. Во Шабле живеат околу 4.200 жители.

Градот ги има сите граѓански погодности - училиште, градинка, продавници, ресторани.

Градот има некои од најубавите диви песочни плажи кои се протегаат од Шабла до романската граница. Познато е и по првото откриено нафтено поле во Бугарија.

Кејп Шабла е најисточната географска точка на Бугарија. На него стои и најстариот светилник на Балканот.

За љубителите на подводниот туризам ќе биде интересно што во морето околу Шабла има многу потонати поморски бродови, меѓу кои и подморници од Втората светска војна.

Исто така, постојат две заштитени подрачја во регионот Шабла:

Сместено веднаш на брегот, езерото Шабла е неверојатно место за планинари и љубители на риболов.

Недалеку од езерото се наоѓа Шабленска тузла. Тоа е лагунско езеро, чие дно е богато со водород сулфид кал кој се користи за терапија со кал.

Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Шабле и неговата околина, вклучително и неколку Чеси.

број на спратови
1
Достапно
2+кк
Површина
757 m2
Плац
757 m2
Корисна површина
84 m2
Градежна површина
84 m2
Паркинг
Да
Продавница
350 m
Доктор
1 km
Кафетерија
570 m
Ресторант
320 m
Бар
630 m
Училиште/градинка
720 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00