Пространа нова зграда со 3 соби, на врвна локација, центар на градот, Варна

Varna, Бугарија – ID 5282
392,000 Евра
Површина 139 m2
Достапно 3+кк
Спрат 4/6
Море 2 000 m
Состојба Готово

Нудиме на продажба 3 соби со изградена површина од 116,63 m², сместени на четврти кат од вкупно шест во зграда со лифт. Имотот се состои од влезен хол (8,91 m²), пространа дневна соба со кујна и трпезарија (51,36 m²), две големи спални соби (14,12 m² и 13,94 m²) со заедничка тераса (4,65 m²), бањи со тоалет (4,86 m²) и посебни тоалети (2,7 m²). Изложеноста е југ (една спална соба) - исток (втора спална соба) - североисток (дневна соба). Станот се продава ненаместен, со задоволство ќе помогнеме со мебел и опрема! Во станот е поставено подно греење на гас. Апартманот со три соби се наоѓа во центарот на Варна, во шесткатна зграда од тули со лифт и икона фасада. Во моментот изградбата е во статус на актот 14. Одобрувањето ( акт 16) се очекува до 31.05.2023 година. Можно е купување на внатрешен или надворешен паркинг простор. Има можност и за паркирање во сината зона. Во близина се Пл. Мусала, Куќа на архитект, главен пешачки и трговски простор. Градската плажа е на 2 км од зградата.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Варна е трет по големина град во Бугарија и еден од културните центри на земјата. Ако сакате да доживеете одмор на плажа без да го занемарите културниот аспект, тогаш Варна е високо препорачлива. Градот стар илјада години се навраќа на богатата историја. Ситните песочни плажи се популарна дестинација за летните одмори, а голем број фестивали и културни настани привлекуваат многу туристи во градот на бугарското крајбрежје на Црното Море секоја година.

Што треба да посети секој во Варна:

1. Градски парк, место погодно за одмор и прошетка.

2. Зелени бели дробови на Варна

Градскиот парк „Приморски парк“ е локален рекреативен центар во центарот на градот. Жителите на Варна го сакаат својот градски парк, кој се наоѓа на издигната тераса со поглед на целиот брег. Овде можете да се одморите на клупи и големи зелени површини. Богато засадениот парк е и многу визуелно привлечен. Саат-кулата и водениот елемент, кој е живописно осветлен ноќе, се најпопуларните знаменитости.

3. Римски бањи

Римските бањи датираат од 2 век и се дел од историскиот центар на Варна. Остатоците од зградите сведочат за процутот на културниот и социјалниот живот на поранешниот град Одесос.

Спрат
4
број на спратови
6
Достапно
3+кк
Површина
139 m2
Корисна површина
116.63 m2
Тераса
Да
Гаража
Да
Паркинг
Да
Продавница
110 m
Доктор
80 m
Кафетерија
70 m
Ресторант
40 m
Бар
70 m
Училиште/градинка
110 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00