Прекрасен семеен дом во комплексот Пирин Голф, поглед на планината кој го одзема здивот, Банско

Bansko, Бугарија – ID 5376
460,000 Евра
Површина 195 m2
Достапно 4+кк
Состојба Готово

Нудиме на продажба луксузна куќа во нова населба, која ќе се состои само од семејни куќи, во комплексот Пирин Голф СПА & засилувач; Кантри клуб во Банско, Бугарија. Имотот „Dům Malina“ совршено се вклопува со околната природа и нуди неверојатен поглед на теренот за голф и планините Пирин. Куќата има сопствен двор, опкружен со висока вегетација, што ја гарантира вашата приватност. Има и две пространи тераси, од кои едната има скара, каде што можете да уживате во пријатен одмор по напорниот ден на теренот за голф или на падините. Куќата располага со пространа дневна со камин, трпезарија, кујна, три спални соби, две купатила со тоалети, уште еден тоалет и две тераси. Секоја соба во куќата е опремена со индивидуален регулатор на температурата. Куќата се продава комплетно наместена и е со корисна површина од 195 м2. Надворешноста и внатрешноста се целосно усогласени со типичниот планински стил – дрво и камен. Пред куќата има асфалтиран паркинг за вашиот автомобил, а во близина има и покриен паркинг. Надоместокот за одржување е 14 €/м2 годишно. Куќите се продаваат „зелени“. Датумот на изградба, одобрување и комплетна опрема се одредува на 13+3 месеци од депозитот. Дворовите до секоја куќа се од 630 м2 до 1100 м2. Можност за продажба на рати за 1 година.

Со повеќе од 4 милиони играчи регистрирани во Европа, голфот е еден од најтрадиционалните спортови на стариот континент. Во Пирин голф & засилувач; Country Club ќе најдете два од ТОП 100 терени за голф во континентална Европа и дел од европските туристички дестинации. Поставени наспроти високата планина Пирин, терените за голф Ian Woosnam и Pirin Pine претставуваат олицетворение на тоа што значи да се игра голф во планините. Комплексот е на еден час возење од меѓународниот аеродром во Софија и на неколку минути од популарниот ски-центар Банско. Пирин голф & засилувач; Кантри клубот е домаќин на преку 40 турнири годишно, вклучително и WAGR Macedonian Amateur Open, Turkish Airlines, Volvo, AUBG (Американски универзитет во Бугарија), BDO и многу други.

Препуштете се на супериорната услуга и шопинг во хотелот Пирин голф & засилувач; Спа

Пирин голф хотел и спа е опкружен со борови дрвја и вклучува 2 терени за голф, полигон за возење, академија за голф, 7 базени, 2 супермаркети, пијано бар, фитнес, сквош, билијард, пинг-понг, 7 отворени површини за деца, пекара, спорт продавница, ски училиште и продавница за облека.

Ски-лифтот Банско е на 12 км од хотел и спа Пирин Голф. За време на скијачката сезона, хотелот нуди бесплатен 10-минутен шатл од/до патеките секој час во текот на денот. Има и бесплатен шатл со количка за голф што може да ги носи гостите низ комплексот во текот на летото.

И малку повеќе за Банско:

Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.

Од една страна - Родопите, од друга - Рила со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.

Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.

Се наоѓа на 161 км јужно од аеродромот во Софија и 56 км југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.

Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.

Затоа што Банско има се!

Зимски туризам

Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки од 51 до 100 км Банско е на прво место! Ова е најевтиното одморалиште во оваа категорија на прегледани одморалишта. 75 км професионално подготвени и доверливо уредени падини, добра школа за скијање и просторија за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.

27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.

Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.

Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има нови детски лифтови и градинка.

Летен туризам

За потребите на летниот туризам во Националниот парк Пирин се развиени 13 главни и 17 споредни планински правци. Качувањето по карпи е дозволено на 6 места. Осум планински куќички и пет засолништа пречекуваат туристи во високиот алпски дел на планината во летниот период. Дополнително, организирани се патувања до Рилскиот и Роженскиот манастир, Мелник, паркот на мечките во Белица, селото Триград, пештерата „Ѓаволско грло“ и други знаменитости и прекрасни места; планинарења во Пирин, јавање коњи во Рила, велосипедизам, рафтинг, сафари, теренски и пејнтбол.

Редовни настани:

Натпревари во Светскиот куп во алпско скијање на патеката „Алберто Томба“.

Од декември до април - многу зимски настани - натпревари во алпско скијање, сноуборд, биатлон.

Јули - летен театарски фестивал

Август - Меѓународен џез фестивал

Септември - Пиринска народна Бугарија - Банско. Меѓународен фестивал на бугарски народни песни

Ноември - Банско филм фест - Меѓународен фестивал на планински филм.

Банско е најновиот бугарски зимски ски-центар и можеби најубавиот. Во последниве години, одморалиштето привлече значителни странски инвестиции, овозможувајќи значителни подобрувања во инфраструктурата и услугите за одмор.

Претприемништвото во туризмот е главната област од стратешко значење за социо-економскиот развој на општина Банско. Зголемениот обем на инвестиции во туризмот доведе до отворање нови работни места во туристичките услуги и неколкукратно повеќе во градежништвото. Во последните години овде се изградени повеќе од сто хотели - од мали семејни хотели до луксузни бањи.

Во ски-центарот треба да се гради втора кабинска линија, за голф ќе се инвестираат 30 милиони евра. Локалната индустрија е претставена со мали работилници во индустријата за обработка на дрво и облека; многу компании од трговија и услуги, хотели и ресторани, земјоделство. Дрвоарите и занаетчиите се поврзани во подружница бидејќи голем дел од нивното производство (мебел) е наменет за извоз. Развојот на овој сектор и инвестициската политика на малите и средни претпријатија во дрвната индустрија доживуваат динамичен развој и флексибилност.

Земјоделство - се користи околу 20% од обработливото земјиште. Главните култури што се одгледуваат овде се компирот и тутунот. Сточарство - главно се чуваат крави, кози и овци.

Почитувани клиенти, со оглед на моменталната ситуација, спроведуваме тури преку Интернет во форма на пренос во живо. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена.

број на спратови
1
Достапно
4+кк
Површина
195 m2
Плац
630 m2
Корисна површина
195 m2
Тераса
Да
Градежна површина
195 m2
Паркинг
Да
Продавница
6 km
Доктор
6 km
Кафетерија
80 m
Ресторант
0 m
Бар
130 m
Училиште/градинка
80 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00