Плац од 14.000 м2, Прекрасна вила со базен во мирен дел на Сардинија

Badesi, Sardínie, Италија – ID 7386
899,000 Евра
Површина 316 m2
Достапно 4+кк
Море 1 000 m
Состојба Во изградба
Сезона Летна сезона

„Badesi Countryside“ е ексклузивен имот опкружен со огромни зелени површини и на само неколку минути од морето.

Оваа вила е идеално место за оние кои сакаат да живеат опкружени со зеленило, во целосен мир и приватност. Со парцела од 14.000 м2, вилата нуди можност да ја прилагодите според вашите желби и да создадете оаза на смиреност со приватен базен.

Овде можете да се вклучите во многу активности на отворено, од едноставно релаксирање на терасата или во градината, преку ресторативни прошетки по патеките што го преминуваат имотот, до спортски активности како фудбал, тенис и трчање.

Додека пиете чаша свежо локално вино, можете да му се восхитувате на зајдисонцето со прекрасен поглед на морето и да уживате во незаборавна панорама.

Внатрешноста на вилата ќе ве воодушеви со приближно 212 квадратни метри поделена на две нивоа и која се состои од голем станбен простор со кујна, три спални соби со сопствено купатило и соблекувални, перална, винарска визба и уште една бања.

И покрај нејзината приватна локација, вилата е блиску до услуги и бизниси во текот на целата година со пригодни врски со главните аеродроми и пристаништа на северна Сардинија.

Селата на Бадеси е магично место за поминување уникатни моменти во друштво на семејството и пријателите, далеку од хаосот на градот и нурнати во убавината на природата.

Можност за доставување на имотот од нашите деловни партнери со помош на сребрени, златни и платина пакети.

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
316 m2
Плац
14000 m2
Корисна површина
212 m2
Тераса
50 m2
Базен
Да
Градежна површина
106 m2
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
1 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
470 m
Бар
540 m
Училиште/градинка
580 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00