Опремени 2 соби на прва линија во Majestic Resort, Sunny Beach

Sunny Beach, Бугарија – ID 5288
93,500 Евра
Површина 84 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/12
Море 100 m
услуга 11 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Нудиме простран, наместен 2-собен стан со големина од 84м2, кој се наоѓа на вториот кат од дванаесет ката во комплексот Majestic Beach Resort на Сончев Брег, Бугарија. Распоред - ходник, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, балкон со прекрасен поглед. Оддалеченоста од плажата е 100 метри. Комплекс на линијата на фронтот. Следниве се достапни за вас и вашите гости во комплексот:

уредена градина, два надворешни базени, солариум, детски базен, водени атракции, 24/7 прием и обезбедување, лифтови, 4 уникатни ресторани, 4 барови, деловен центар, 4 конференциски сали, медицински центар, фитнес центар, спа центар, салон за убавина, мини клуб (расадник), игралиште, хоби клуб, фудбал, кошарка, одбојка, тениско игралиште, продавници, паркинг, приватна плажа. Надоместокот за одржување е 11 €/м2 годишно.

Многу добра понуда, препорачливо!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
2
број на спратови
12
Достапно
2+кк
Површина
84 m2
Корисна површина
73 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
220 m
Доктор
1 km
Кафетерија
120 m
Ресторант
90 m
Бар
120 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00