Одлични 2 соби со поглед на море во престижниот комплекс, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 4316
128,000 Евра
Површина 100 m2
Достапно 2+кк
Спрат 6/6
Море 150 m
услуга 600 Евра За година
Состојба Готово

Нудиме прекрасен 2-собен стан од 100м2, кој се наоѓа на шести кат од шест ката, во приватниот комплекс Манастира 2, во Свети Влас, Бугарија. Во цената е вклучен мебел и опрема според фотографиите. Распоредот на станот е влезен хол, дневна соба со кујна, спална соба, бања со тоалет, тераса со поглед на морето кој го одзема здивот. Станот се наоѓа во престижниот комплекс Манастира 2 во Свети Влас, на прва линија и веднаш до плажата и пристаништето. Сопствениците на имот во овој рај имаат се што ви треба за мирен и удобен престој. Комплексот располага со два базени, места за релаксација, бар покрај базен, панорамска тераса, чуван паркинг, самопослуга, 24-часовно обезбедување. Комплексот е изграден во традиционален бугарски стил. Има совршено одржувана зелена површина со авении кои водат до пристаништето. Оддалеченоста од плажата е 150 метри, сите удобности и забава се исто така во непосредна близина.

Надоместокот за одржување е 600 евра годишно.

Имот со прекрасен поглед во прекрасен комплекс! Препорачуваме!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
6
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
100 m2
Корисна површина
88 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
70 m
Доктор
1 km
Кафетерија
240 m
Ресторант
90 m
Бар
120 m
Училиште/градинка
320 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00