Новоизградена семејна куќа 3 соби, со поглед на море и во прва линија, Ахтопол, Бугарија

Achtopol, Бугарија – ID 5696
218,920 Евра
Површина 449 m2
Достапно 3+кк
Море 100 m
Состојба Готово

Како ексклузивно застапување на инвеститорот, нудиме прекрасни, нови вили во комплексот Соната, Ахтопол, Бугарија. Куќата ќе биде завршена клуч:

1. Ѕидови и тавани - латекс, бел и обоен, боја по избор на купувачот.

2. Подови од соби и скали

Дневна соба со кујна и трпезарија, коридор, скалила, простор за складирање - гранитни плочки Турција, боја бела, тип „мермер“, голем формат.

Скали - слетувања, скали и коридор - беж, тип "камен" со голем формат.

Спална соба - Egger ламинат паркет - Австрија, первази - Egger Австрија.

Тремот - жигосаниот бетон - вистинско дрво или поплочување.

3. Санитарни единици

Бањи и тоалети - ѕидови и подови - гранитни плочки - Шпанија или Турција.

Тоалетна шолја и цистерна (моноблок) - Ideal Standard, бугарско производство.

Кран за туширање и мијалник.

Опрема: санитарна опрема - мијалник, моноблок, туш, огледало и осветлување, ПВЦ маса за маса, ПВЦ фиока по проект на архитект.

4. Внатрешна врата - Variodor - Турција, боја бела.

5. Ограда за скали - алуминиум според архитектонски детали.

6. Прекинувачи и приклучници - Schneider/Legrand.

План за плаќање:

1. 60% од продажната цена при потпишување на преддоговорот.

2. 30% од продажната цена на чин 15.

3. 10% од продажната цена при издавање на Дозволата за користење и пренос на сопственост (ПП).

Завршувањето е планирано за јуни 2024 година.

Конкретната двокатна куќа е со површина од 3 соби и вкупна површина од 105,5 м2, плацот е 449 м2. Распоред на одредена куќа: приземје - дневна соба со кујна, бања со тоалет и пространа тераса со градина; прв кат: 2 спални соби, бања со тоалет и тераса. Со задоволство ќе ви помогнеме со мебел и опрема.

План за плаќање:

1. 30% од продажната цена при потпишување на преддоговорот за купопродажба.

2. 30% од продажната цена на бина за ѕидање заедно со вградени прозори и влезни врати.

3. 30% од продажната цена во Акт 15 фаза - пред одобрување.

4. 10% од продажната цена при издавање на одобрение за користење и пренос на сопственост акт 16.

Доизградбата на куќите е планирана за април 2024 година.

Локација:

Комплексот на морски вили Sonata Sea Villas се наоѓа на првата линија до централните плажи на Ахтопол. Градот Ахтопол е најјужниот град на бугарското крајбрежје на Црното Море. Се наоѓа во југоисточниот дел на Бугарија, регионот Бургас, 17 километри северно од границата со Турција, 77 километри југоисточно од градот Бургас и 14 километри од

градот Царево. Градот Ахтопол се наоѓа на карпест полуостров на брегот на Черно Море, во источното подножје на планината Странџа. Неговото земјиште е дел од природниот парк „Странѓа“. Еве ги најсончевите денови во споредба со другите локации на Црното Море и температурата на водата е повисока (околу 25°C.) Плажата Ахтопол се наоѓа во прекрасен залив, опкружен со зелени падини, покриен со ситен песок, долга 2 км и 25 метри широк. Комплексот Sonata Sea Villas нуди комбинација од богата природа, море, планини и тивки плажи и е исклучително место за живеење и одмор за семејствата кои бараат мир и осаменост.

Комплексни информации: Sonata Sea Villas се состои од 24 одвоени куќи со

основи. Куќите се наоѓаат на парцела со вкупна површина од 8611 м2, во која се распределени 20 УПИ и внатрешни улици. Парцелите се со површина од 300 м2 до 573 м2. Постојат три типа на куќи, тип „А“, тип „Б“ и тип б, секоја со два ката, две или три спални соби. Распоредените изградени површини се 104,10 м2, 127,11 м2. и 151,12 м2 Куќи

типот „А“ претставува две куќи лоцирани во еден УПИ, на затворена градежна основа. Пространата изградена површина не вклучува пространа веранда со неверојатен поглед на море. Секоја куќа се стекнува заедно со соодветната самостојна парцела, освен куќите „А“. На плацот на секоја куќа има паркинг простор и двор со површина од 178 м2 до 364 м2. Поради нерамниот терен, комплексот Sonata Sea Villas е дизајниран како тераса, а од секоја куќа ќе откриете неверојатни панорамски погледи на морето. Модерна архитектура, првокласна градба, пријатно и удобно живеење во прекрасна средина, лесен пристап до плажа, на само 100 метри од централната плажа на градот Ахтопол.

број на спратови
2
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
449 m2
Плац
449 m2
Корисна површина
105.5 m2
Тераса
Да
Градежна површина
105.5 m2
Паркинг
Да
Продавница
170 m
Доктор
290 m
Кафетерија
590 m
Ресторант
200 m
Бар
210 m
Училиште/градинка
210 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00