Новоградба 3 соби, на топ локација, Бриз, Варна

Briz, Бугарија – ID 5283
165,400 Евра
Површина 115 m2
Достапно 3+кк
Спрат 11/12
Море 500 m
Состојба Готово

Нудиме 3 соби со изградена површина од 96,42 m², која се наоѓа на единаесеттиот кат од дванаесет ката. Имотот се состои од пространа дневна соба со кујна (33,79 m²) со пристап до тераса (4,3 m²), две спални соби (18,47 m² и 10,88 m²), ходник (9,46 m²), бања со WC (3,75 m²), со посебно тоалети (1,85 m²) и подрум (2,24 m²). Изложеноста е запад (дневна соба и поголема спална соба) - север (втора спална соба). Станот има поглед на море. Станот се продава ненаместен, со задоволство ќе помогнеме со мебел и опрема. Греењето ќе биде електрично. Трособниот стан се наоѓа во кампусот Бриз, во близина на стадионот Варна и Кауфланд, во дванаесеткатна новоизградена зграда со лифт.Во моментов градбата е во статус чин 14. Се очекува одобрение (акт 16) до 31 мај 2023 година.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Варна е трет по големина град во Бугарија и еден од културните центри на земјата. Ако сакате да доживеете одмор на плажа без да го занемарите културниот аспект, тогаш Варна е високо препорачлива. Градот стар илјада години се навраќа на богатата историја. Ситните песочни плажи се популарна дестинација за летните одмори, а голем број фестивали и културни настани привлекуваат многу туристи во градот на бугарското крајбрежје на Црното Море секоја година.

Што треба да посети секој во Варна:

1. Градски парк, место погодно за одмор и прошетка.

2. Зелени бели дробови на Варна

Градскиот парк „Приморски парк“ е локален рекреативен центар во центарот на градот. Жителите на Варна го сакаат својот градски парк, кој се наоѓа на издигната тераса со поглед на целиот брег. Овде можете да се одморите на клупи и големи зелени површини. Богато засадениот парк е и многу визуелно привлечен. Саат-кулата и водениот елемент, кој е живописно осветлен ноќе, се најпопуларните знаменитости.

3. Римски бањи

Римските бањи датираат од 2 век и се дел од историскиот центар на Варна. Остатоците од зградите сведочат за процутот на културниот и социјалниот живот на поранешниот град Одесос.

Спрат
11
број на спратови
12
Достапно
3+кк
Површина
115 m2
Корисна површина
96.42 m2
Тераса
Да
Подрум
Да
Продавница
470 m
Доктор
170 m
Кафетерија
580 m
Ресторант
140 m
Бар
450 m
Училиште/градинка
310 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00