Новоградба 2 соби, на топ локација, центар на градот, Варна

Varna, Бугарија – ID 5281
289,000 Евра
Површина 103 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/6
Море 2 000 m
Состојба Готово

Нудиме на продажба 2 соби со изградена површина од 85,32 m², сместени на трет кат од вкупно шест во зграда со лифт. Имотот се состои од влезен хол (5,86 m²), коридор (2,97 m²), пространа дневна соба со кујна и трпезарија (38,88 m²), голема спална соба (13,71 m²), голема бања со тоалет (6,55 m², соблекувални (2,2 m²), тераса со пристап од двете соби (4,94 m²). Ориентацијата на станот е исток. Станот се продава ненаместен, со задоволство ќе помогнеме со мебел и опрема! Во станот има вградено подно греење на гас. Станот се наоѓа во центарот на Варна, во шесткатна зграда од тули со лифт и икона фасада. Во моментот изградбата е во статус на актот 14. Одобрувањето ( акт 16) се очекува до 31.05.2023 година. Можно е купување на внатрешен или надворешен паркинг простор. Можно е и паркирање во сината зона. Во близина се Пл. Мусала, Куќа на архитект, главен пешачки и трговски простор. Градската плажа е на 2 км од зградата.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Варна е трет по големина град во Бугарија и еден од културните центри на земјата. Ако сакате да доживеете одмор на плажа без да го занемарите културниот аспект, тогаш Варна е високо препорачлива. Градот стар илјада години се навраќа на богатата историја. Ситните песочни плажи се популарна дестинација за летните одмори, а голем број фестивали и културни настани секоја година привлекуваат многу туристи во градот на бугарското крајбрежје на Црното Море.

Што треба да посети секој во Варна:

1. Градски парк, место погодно за одмор и прошетка.

2. Зелени бели дробови на Варна

Градскиот парк „Приморски парк“ е локален рекреативен центар во центарот на градот. Жителите на Варна го сакаат својот градски парк, кој се наоѓа на издигната тераса со поглед на целиот брег. Овде можете да се одморите на клупи и големи зелени површини. Богато засадениот парк е и многу визуелно привлечен. Саат-кулата и водениот елемент, кој е живописно осветлен ноќе, се најпопуларните знаменитости.

3. Римски бањи

Римските бањи датираат од 2 век и се дел од историскиот центар на Варна. Остатоците од зградите сведочат за процутот на културниот и социјалниот живот на поранешниот град Одесос.

Спрат
3
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
103 m2
Корисна површина
85.32 m2
Тераса
Да
Гаража
Да
Паркинг
Да
Продавница
110 m
Доктор
80 m
Кафетерија
70 m
Ресторант
40 m
Бар
70 m
Училиште/градинка
110 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00