Наместено студио на пожелна локација, комплекс Вип Парк, Сончев брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 6928
44,000 Евра
Површина 31 m2
Достапно 1+кк
Спрат 5/5
Море 500 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме пријатно студио со површина од 31 м2, сместено на последниот петти кат во комплексот Вип Парк во Сончев Брег, Бугарија. Распоред: влезен хол, дневна со кујна, бања со тоалет и тераса. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема. Станбениот комплекс ВИП Парк се наоѓа во мирен и тивок дел на Сончевиот брег, во просторот на заштитено парково подрачје кое ќе овозможи добар одмор и релаксација. Една од најчистите и најубавите плажи на јужниот брег е оддалечена 500 метри. Објектот е монолитна конструкција со керамички тули и природни материјали. Ѕидови - внатрешен малтер и кит, надворешна повеќеслојна термичка и хидроизолација. Прозорци со 5 комори. Зградата има два влеза, секој со сопствен лифт. Во комплексот се достапни за вас и вашите гости: базен за возрасни со детски дел, чадори и лежалки, детско игралиште, лулашки и лизгалки, Wi-Fi, лоби бар, сауна, теретана, уредување на паркови со пешачки патеки, затворени и чуван простор, физичко обезбедување и систем за камери, чуван паркинг. Надоместокот за одржување е 9,6 евра/м2 годишно. Понуда погодна за целогодишно живеење или за изнајмување.

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини-возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
5
број на спратови
5
Достапно
1+кк
Површина
31 m2
Корисна површина
27 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
80 m
Доктор
220 m
Кафетерија
150 m
Ресторант
40 m
Бар
60 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00