Наместен 2 соби, со сопствен камин и блиску до лифт, ниска такса за одржување, станбена зграда, Банско

Bansko, Бугарија – ID 6892
54,500 Евра
Површина 63 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/4
Жичара 500 m
услуга 26 Евра За месец
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме наместен стан со површина од 2 соби и вкупна површина од 63м2, кој се наоѓа на втор кат од станбена зграда во Банско, Бугарија. Распоредот на станот е влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и балкон. Изложеноста е јужна. Зградата се наоѓа на околу 10 минути пешачење од ски-лифтот и пет минути пешачење од центарот на градот. Надоместокот за одржување е 26 €/месечно со кабловска телевизија и интернет.

Препорачуваме!

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

Банско е живописен град познат по својата историја, сместен во подножјето на Пирин планина. Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.

Од една страна - Родопите, од друга - Рила со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.

Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.

Се наоѓа на 161 км јужно од аеродромот во Софија и 56 км југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.

Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.

Затоа што Банско има се!

Зимски туризам

Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки од 51 до 100 км Банско е на прво место! Ова е најевтиното одморалиште во оваа категорија на прегледани одморалишта. 75 км професионално подготвени и доверливо уредени падини, добра школа за скијање и просторија за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.

27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.

Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.

Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има нови детски лифтови и градинка.

Спрат
2
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Површина
63 m2
Корисна површина
55 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
350 m
Доктор
220 m
Кафетерија
20 m
Ресторант
20 m
Бар
20 m
Училиште/градинка
350 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00