Мезонета 3 соби со прекрасен поглед на море, комплекс Рајска градина, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 7060
130,000 Евра
Површина 110 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/5
Море 50 m
услуга 1,365 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме на продажба прекрасен дуплекс со 3 соби од 110 м2, сместен на приземје и кат од пет ката во приватен комплекс 5* Едемска градина, во Свети Влас, Бугарија. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според моменталните фотографии. Распоред: приземје - веранда, пространа дневна соба со кујна, тоалет, внатрешно скалило;

прв кат - две спални соби, две купатила со два тоалета, помошна просторија и тераса со поглед на море. Ориентацијата е јужна. Стан идеален за изнајмување и користење преку целата година. Препорачуваме.

Комплексот во кој се наоѓа станот се наоѓа на само 50 метри од плажата и е еден од најдобрите комплекси на бугарското крајбрежје. Прекрасна комбинација на планини, море и прекрасна природа. Комплексот се наоѓа на првата линија, има огромна и совршено одржувана територија, се наоѓа на јужната падина на брегот на Црното Море, со поглед на античкиот град Несебар. На само неколку минути од центарот на Свети Влас, прекрасна оаза, природно вградена во природниот пејзаж. Комплексот е во функција преку целата година.

Зградите се опкружени со живописни градини со мали реки кои клокотат меѓу нив. Чувството на простор е зголемено со седум базени. Три ресторани нудат храна за да го задоволат секој вкус. За активните гости, комплексот нуди две мултифункционални тениски игралишта, затворен базен, фитнес клуб и СПА центар. Комплексот има цела низа дополнителни услуги, вклучувајќи деловен центар и брз кабелски или безжичен интернет. СПА центарот нуди широк спектар на спа процедури, 6 надворешни базени со водени каскади, фитнес, сауна, парна бања, џакузи, солариум, разни видови масажи, фризер.

Опрема на комплексот:

• 24-часовна рецепција

• интернет клуб

• Управување преку целата година

• Изнајмување на автомобили

• Бесплатен покриен паркинг со 4 нивоа

• Такси услуги

• Детски клуб

• Прием

• Перење, хемиско чистење и пеглање

• 24-часовно обезбедување

• Супермаркет

• Туристички и деловен центар

• Размена за индивидуални и организирани патувања

• Докторска ординација

• Wi-Fi

Надоместокот за одржување е 1365 евра годишно.

Многу добра понуда, препорачливо!

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде попрофитабилно!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас. Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има прилично интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот врв. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во околината. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
110 m2
Корисна површина
96 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
120 m
Доктор
2 km
Кафетерија
870 m
Ресторант
40 m
Бар
190 m
Училиште/градинка
610 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00