Луксузни 3 соби во преслаткиот комплекс Артур, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 3841
125,701 Евра
Површина 81 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/6
Море 200 m
услуга 12 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Нудиме луксузен стан во елитен станбен комплекс, во Свети Влас, Бугарија. Површината на станот е 3 соби, големина 81,26 м2, станот се наоѓа на приземје од шест ката, во елитниот приватен комплекс Артур во Свети Влас, Бугарија. Распоредот е влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, две купатила со тоалети, балкон. Во цената е вклучен комплетниот сет

дизајнерски мебел и опрема според фотографии. Многу квалитетен имот во совршено одржуван комплекс

Комплексот Артур е уникатен и импресионира со својата елеганција, софистицираност и дискретен луксуз. Хармонично комбинира уникатен архитектонски стил, импресивен внатрешен дизајн и прекрасна околина. На територијата на комплексот има многу прекрасни статуи, дрвја, фонтани и прекрасни места за одмор и прошетка. Во близина на комплексот има продавници, ресторани и автобуска станица. Оддалеченоста од најблиската плажа е само 200 метри.

Во комплексот на сопствениците и нивните гости им се достапни:

• рецепција, се враќа

• управување со недвижен имот

• Влезен хол со спирални скали, украсени со ограда од ковано железо, директно поврзана со надворешниот базен;

• 1 отворен базен за возрасни, 1 детски базен со многу атракции;

• Затворен базен поврзан со теретана;

• Луксузен СПА центар со салон за масажа и џакузи, руска и турска бања;

• Козметички процедури и фризерски услуги во салон за убавина;

• Класичен ресторан

• Бар;

• Намирници;

• руски билијард;

• Фитнес центар;

• Италијански кревети и мал терен за голф, сместени на две нивоа, на покривот, директно поврзани со засолништата;

• лежалки и чадори;

• прекрасни шатори за рекреација;

• игралиште;

• 24-часовно обезбедување и надзор со камери во комплексот во текот на целата година;

• Подземен паркинг - за 80 автомобили;

• Паркинг места - за 44 автомобили

• Трансфери до/од аеродромите во Бургас и Варна.

Надоместокот за одржување е 12 €/м2 годишно.

Комплексот е во функција преку целата година. Имот погоден за користење преку целата година и за издавање. Квалитетна недвижност во елитен комплекс од висока класа. Врвна цена! Препорачуваме!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како брегот на Сонцето. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
1
број на спратови
6
Достапно
3+кк
Површина
81 m2
Корисна површина
69.26 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
110 m
Доктор
380 m
Кафетерија
410 m
Ресторант
70 m
Бар
200 m
Училиште/градинка
660 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00