Луксузни 3 соби со панорамски поглед на море, голема тераса, Обзор

Obzor , Бугарија – ID 3985
135,000 Евра
Површина 135 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/7
Море 20 m
услуга 16 Евра За година
Состојба Готово

Нудиме одличен, апартман за одмор од 3 соби на прва линија и со прекрасен поглед на морето во комплексот Yoo Bulgaria, во Обзор, Бугарија. Станот се наоѓа на втор кат од седум, во зграда со лифт. Се состои од влезен хол, панорамска дневна соба со кујна, две спални соби, од кои едната има сопствено купатило (со када), другата бања (када и туш), ниша за машина за перење и бојлер и пространа тераса која го опкружува целиот стан. Од прозорците и терасата има прекрасен поглед на морето. Корисната површина на станот е 112 м2, а вкупната површина е 135 м2. Станот има и визба со површина од 4 м2. Големата површина на терасата овозможува реализација на неколку области за рекреација - на пример, трпезарија на отворено, простор со лежалки за сончање без напуштање на станот, скара и други. Станот се продава комплетно наместен и опремен за удобно и модерно живеење. Комплексот е одлично одржуван и се наоѓа на околу 20 метри од морето. На територијата на комплексот се обезбедува широк спектар на опрема, забава и услуги за удобен одмор, имено:

Градина со градинарски мебел, базени за возрасни и деца вкл. загреан базен и панорамски бесконечен базен, Спа & засилувач; Велнес центар (турски и парни бањи, сауна, џакузи, салон за масажа), фризерски и козметички салон, фитнес центар, тениско игралиште, пинг-понг, самопослуга, затворено детско катче, детско игралиште, ресторан, кафуле, обезбедување преку целата година и видео надзор, паркинг вклучително и подземно, Wi-Fi. Прекрасна, широка плажа е веднаш пред комплексот. На плажата покрај се останато има и детско игралиште.

Надоместокот за одржување е 15,5 €/м2 годишно.

Добар избор за удобен семеен одмор и изнајмување! Препорачуваме!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други. Хоризонт на одморалиште:

Обзор се наоѓа во прекрасен пејсаж, во заливот на Црното Море, врамен од Балканскиот прстен (Стара Планина) на околу 60 километри јужно од Варна и 74 километри од Бургас.

Плажи и природа: тоа е популарно и навистина пријатно мало одморалиште кое го комбинира морето со широки, удобни плажи со можност за планинарење и лесни прошетки. Во близина на Обзор, во морето се влеваат реките Двојница и Камчија, кои се дел од природниот резерват. Хоризонт и неговата историја:

Неговата прекрасна локација се рефлектираше во оригиналното античко име Хелиополис (Сончев град). Оригиналната грчка поморска база подоцна стана важна римска тврдина. Во средниот век постоела непробојна бугарска тврдина Козјак, која заштитувала пристаниште од големо економско значење за бугарската трговија на Црното Море во 13 и 14 век.Урнатините на средновековната тврдина се на околу 3 километри од денешен Обзор. Овде ќе ги најде и урнатините на храмот на Јупитер на остатоците од римските ѕидини.

Спрат
2
број на спратови
7
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
135 m2
Корисна површина
112 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
2 km
Доктор
2 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
1 km
Бар
1 km
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00