Луксузен апартман во градина со 2 соби покрај Средоземното Море

Esentepe, Кипар – ID 9045
173,000 Евра
Површина 60 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/2
Море 200 m
Состојба Во изградба

Дали сакате безбедно да ги заштитите вашите финансии од инфлација? Дали барате имот во Кипар директно од инвеститорот? Вие сте на вистинското место, ние сме претставници на развивачот на чешкиот пазар. Кај нас не плаќате провизија за посредување во бизнисот, ние сме претставници на инвеститорот, купувате директно од продавачот. Ние сме локални, поседуваме имоти и одлично го познаваме локалниот пазар. Ние ќе ви помогнеме да се заљубите во бисерот на Средоземното Море, Кипар.

Моментално го нудиме овој прекрасен стан 2 + кк со тераса од 10 м2, единиците ќе се продаваат брзо, затоа не двоумете се да не контактирате што е можно поскоро.

Ова е најголемиот станбен проект на инвеститорот на морскиот брег со студија, пентхауси 1+1, 2+1 и луксузни вили со 3 спални со вкупно 500 единици. Проектот се наоѓа на брегот на Татлис и вклучува вештачки реки, езера и острови распространети низ целата област, надополнети со познатите градини на инвеститорот.

Комплексот располага со внатрешен загреан базен, спа центар, ресторан, бар, теретана, игралиште за кошарка и тенис. Проектот треба да биде завршен до крајот на 2025 година.

Во комплексот има 3 типа на недвижен имот. 1+1 и 2+1 апартмани, студија и вили.

3 годишен план на рата без камата со 35% аванс

Одлична можност за инвестирање!

Проектот нуди одличен распоред за отплата до 3 години без зголемување, единиците брзо заминуваат, затоа не двоумете се да не контактирате што е можно поскоро.

Стандардни спецификации:

Влажен слој

Градежен бетон

Изолација од климатски влијанија и вода Покривни покриви

Внатрешен под - керамика (избор на бои)

Надворешен под - не се лизга

Опремена кујнска единица (избор на бои)

Вградени гардероби во сите спални соби, земајќи ги предвид димензиите во планот (избор на бои)

Прозорци со двојно застаклување

Внатрешни врати

Надворешни врати и прозорци

Главна влезна врата (дрвена)

Резервиран паркинг простор

Инфраструктура за климатизација

Петгодишна гаранција за градба

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.

Просечната годишна апрецијација на новите згради во последните две години е најмалку 30%

Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради

Цените од 55.000 CZK по м2 во проекти со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа е најдобро да се инвестира во почетната фаза на проектите

План на рати до 5 години без зголемување

Идеално место за пензионирање

Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).

Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.

Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.

Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Ние ќе се грижиме за сите услуги пред и по продажбата, вклучувајќи го и изнајмувањето на вашиот имот.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
1
број на спратови
2
Достапно
2+кк
Површина
60 m2
Корисна површина
60 m2
Тераса
10 m2
Паркинг
Да
Продавница
5 km
Доктор
17 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
1 km
Бар
2 km
Училиште/градинка
4 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00