Комплетно наместена куќа, плац 2000м2, 30 мин од Варна и плажа, топ цена, генерал Киселово

General Kiselovo, Бугарија – ID 3542
82,000 Евра
Површина 110 m2
Достапно 4+кк
Море 55 000 m
Состојба Готово

Нудиме комплетно опремена куќа на 50 км од Варна и плажа. Куќата е на еден кат и се состои од влезен хол, дневна со кујна и трпезарија, три спални соби, работна соба, бања со тоалет и остава. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според моменталните фотографии. Во дневната и трпезаријата има камин и шпорет на дрва. Површината на куќата е 110 м2, дворната површина е 2000 м2. Пристапниот пат е асфалтен. Во дворот има три паркинг места, скара и три технички простории. Дел од дворот е поплочен, градината е главно засадена со овошни дрвја - јаболкници, круши и вишни. Растојанието до Варна и морето е 30 минути со автомобил! Селото има развиена инфраструктура - дуќани, млекарница, железничка станица. Во областите е зачувана девствена природа.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Генерал Киселово е село во североисточна Бугарија, дел од општината Валчи Дол, округот Варна. Селото се наоѓа меѓу зелени ридови и низ него тече река. Климата е умерено-континентална со четири различни годишни времиња - топло лето, сончева есен, студена и снежна зима и шарена пролет. Населението е околу 500 луѓе. Надморска височина - 250 m.

Во Генерал Киселово има намирници, културен центар, градско собрание, игралиште, градинка, куќи за гости, фудбалско игралиште, прекрасен парк, железничка станица. Селото е снабдено со вода и струја. Неговите жители можат да ги користат сите модерни комуникации – интернет, кабловска телевизија, телефон, покриеност на сите мобилни оператори. Редовниот железнички превоз го поврзува селото со градот Варна. Патиштата се во многу добра состојба.

На нејзина територија има лиценцирана млекарница, каде што се произведуваат висококвалитетни млечни производи. Околу селото има и оранжерии каде се одгледуваат цвеќиња и зеленчук. Локалното население главно се занимава со земјоделство - се развива градинарството, лозарството и овоштарството, како и сточарството. Областа околу Генерал Киселово нуди одлични можности за прошетки и излети. Во близина има манастир, како и многу порибени брани во радиус од 5 до 10 километри. До селото има листопадни шуми каде што љубителите на ловот можат да ловат лисици, диви свињи, елени и други. Акумулацијата Генерал Киселово со вкупна површина од 985.000 метри квадратни е атракција за сите кои сакаат да се релаксираат во мир, спокој и прекрасна природа. Резервоарот нуди можности за богат улов - бас со големи усти, крап, тревен крап и ракови. На брегот е изградена куќа со таверна, каде што може да се одржуваат празници, родендени и други настани. Местото е познато по годишните риболовни натпревари што се одржуваат овде. На браната се одржуваат демонстрации на радио-контролирани модели на бродови, хеликоптери и хидроавиони.

број на спратови
1
Достапно
4+кк
Површина
110 m2
Плац
2000 m2
Корисна површина
110 m2
Балкон
Да
Градежна површина
110 m2
Паркинг
Да
Продавница
14 km
Доктор
5 km
Кафетерија
8 km
Ресторант
5 km
Бар
8 km
Училиште/градинка
110 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00