Комплетно наместен стан во центарот на Бар

Bar, Црна Гора – ID 9521
125,000 Евра
Површина 50 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/4
Море 250 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме на продажба комплетно наместен 2-собен стан со површина од 50 м2 кој се наоѓа на прв кат во зграда со 3 ката. Станот има застаклена тераса.

Станот во центарот на градот е со југ. Се продава комплетно наместен.

Понудената цена ги вклучува сите провизии за трансакција

Бар е приморски град со 37.000 жители, што го прави најголем во јужниот дел. Дека градот бил основан до крајот на 19 век. можеме веднаш да го препознаеме од невообичаено дизајнираната архитектура. Од локалното пристаниште има фериботи до Италија (Бари), Грција и Словенија во текот на целата година. Во текот на сезоната во функција се и други приклучоци според моменталните барања на туристите.

Тука завршува железничката линија Белград - Подгорица - Бар.

Центарот на градот не е толку истакнат, овде можеме да најдеме само бетонски згради. Најубав и најзелен дел е Тополица, која се наоѓа на само 500 m од пристаништето. Дефинитивно треба да ја посетиме палатата за кралот Николај I, која е изградена на крајот на 19 век и денес функционира како историски и археолошки музеј. Се наоѓа во градина каде што можеме да се восхитуваме на десетици егзотични дрвја.

Пливањето во оваа област е меѓу најдобрите во Бар. Плажата долга околу 800 метри нуди прошетка до марината. Но, ова не е единствената можност да се опуштите на плажа. Друга е, на пример, долгата, долга 2 километри, опкружена со шума, камчеста плажа Шушањ.

Ако земете чамец или брод појужно од Бар, ќе најдете многу мали плажи кои се осамени и само повикуваат да ги истражите.

На самиот југ од ривиерата се наоѓа добро познатата плажа Тропикана, која може да се пофали со престижната награда Сино знаме не само за чистотата на морето и околината, туку и за одличниот квалитет на дадените услуги и нивната безбедност.

И, конечно, најдобриот дел: Најпопуларната и, според мештаните, најубавата плажа на Бар-ривиерата е таканаречената Црвена плажа. Името се заснова на романтичната боја што се наоѓа овде. Песокот е црвен, камчињата на плажа, па дури и во морето ваму-таму трепка црвено камче.

Во барот има доволно се. Романтичарите можат да се шетаат во бескрајните маслинови градини, чии маслинки се меѓу најдобрите на Јадранот.

Спортски настроените поединци, исто така, се гарантира дека нема да им биде досадно. Тие можат да изберат топка, атлетика, вода или подводни спортови, на пример во одморалиштето Маџарица, на плажите или во центрите за нуркање. Можеме да најдеме две од нив во Бар. Во август можете да се пријавите на познатиот пливачки маратон, чија должина е пет километри.

Спрат
1
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Површина
50 m2
Корисна површина
48 m2
Тераса
Да
Продавница
690 m
Доктор
730 m
Кафетерија
60 m
Ресторант
270 m
Бар
40 m
Училиште/градинка
170 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00