Градежна парцела во близина на плажа, одлична цена, Равда

Burgas, Бугарија – ID 4246
86,150 Евра
Површина 770 m2
Море 500 m

Нудиме на продажба плац на само 500 метри од плажата во Равда и неколку метри од Aqua Paradise Resort. Површината на земјиштето е 770 м2 и овде може да се изгради пониска зграда (висока до 10 метри). Земјиштето е погодно за изградба на семејна куќа или куќи за гости. Равда е речиси поврзана со Несебар. Одлична можност за инвестирање, препорачуваме!

Равда е синоним за мирен одмор поминат во приватност, полн со релаксација и влажен морски воздух. Секој може да најде место за одмор на пријатни плажи расфрлани во крајбрежната зона. За најмалите, постои аквапарк во Равда, кој е споредлив со аквапаркот во Примоск, кој е популарен локален град на полуостровот. Можеби единствената разлика е цената, која овде е многу попристапна отколку во другите делови на Бугарија. Овде навистина можете да купите нешто поповолно, без разлика дали се сувенири од одмор или овошје на локалниот пазар. Одлична е и пристапноста со приградски превоз до блиските одморалишта, како што се познатиот Сончев Брег, Бургас или историскиот Несебар, кој е во непосредна близина на градот Равда.

Површина
770 m2
Продавница
1 km
Доктор
470 m
Кафетерија
470 m
Ресторант
370 m
Бар
430 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00