градежна парцела на мирна локација, врвна цена, Могилиште

Mogilishte, Бугарија – ID 6723
24,000 Евра
Површина 2200 m2
Море 5 000 m
Сезона Годишна сезона

Нудиме на продажба градежна парцела на многу мирна локација и по одлична цена во село Могилиште. Плацот е 2200 м2 и е многу добро одржуван. Остатокот од куќата од 135 м2 е предвиден за уривање на земјиштето, струја и комунална вода се приклучени на земјиштето, отпадот може да се одлага со септичка јама. Земјиштето е оградено и на него има добро одржувано лозје. Земјиштето има голем потенцијал за секој одгледувач на овошје и зеленчук или добиток. Могилиште е многу тивко село, на 5 км од Каварна. Тука живеат околу 60 постојани жители, неколку семејства на странци, меѓу кои и неколку семејства на Чеси. Главниот пат во многу добра состојба води до селото.

Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Овде ќе најдете и бања со лековита кал, која има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.

Површина
2200 m2
Продавница
6 km
Доктор
6 km
Кафетерија
6 km
Ресторант
6 km
Бар
6 km
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00