Голема градежна парцела со потенцијал, врвна цена, Иречек

Kavarna, Бугарија – ID 5979
15,000 Евра
Површина 2400 m2
Море 12 000 m

Ви нудиме градежна парцела на која има куќа која делумно изгорела и со тоа има потреба од целосна реконструкција. Вградената површина на куќата е околу 100 м2. Со комуналната вода, струја и отпад се ракува со септичка јама. Плацот е 2400 м2 и има голем потенцијал за секој одгледувач на овошје и зеленчук или сточар. Тоа е многу мирно место. Најблиската пошта и продавница е во соседното село на околу 4 километри.

Иречек е село именувано по чешкиот историчар и политичар Константин Јиречек, кој бил и министер во бугарската влада. Селото има малку постојани жители - само 3. Но има многу имоти што луѓето во околината ги имаат како викендички. Се наоѓа на приближно 12 километри од морето и од градот Каварна, под кој потпаѓа.

Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Овде ќе најдете и бања со лековита кал, која има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.

Површина
2400 m2
Продавница
10 km
Доктор
10 km
Кафетерија
10 km
Ресторант
9 km
Бар
10 km
Училиште/градинка
9 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00