Двокатна семејна куќа во близина на плажа, еко локација

Košarica , Бугарија – ID 13419
160,000 Евра
Површина 150 m2
Достапно 3+кк
Море 3 000 m
услуга 7 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Прекрасно опремена двокатна куќа во село Кошарица со површина од 130 м2. Се состои од пространа и убаво опремена кујна, пријатна дневна соба, тоалет, остава и спална соба на првиот кат. На вториот кат има две големи спални соби со приватни бањи со тоалети и пристап до панорамска тераса. Греењето е обезбедено со клима уред во секоја соба. Има цевка и излез за поставување камин за загревање на целата куќа. Куќата се наоѓа во комплексот Sea Breeze.

Комплексот Chateau sea breeze се наоѓа во престижната вила зона на Кошарица на падините на Стара Планина, многу блиску до Сончевиот брег. Комплексот нуди не само прекрасен поглед на морето и заливот Несебар, туку и поглед на пошумените планини. Комбинацијата на морски и шумски воздух го прави ова место уникатно и неповторливо! Местото е многу мирно и тивко! На сопствениците и нивните гости во комплексот им се достапни: базен, места за релаксација, супермаркет, 24-часовно обезбедување, паркинг. Плажата на Сончевиот брег е на 2 километри, а централната плажа Свате Влас е исто така на 2 километри. Голем супермаркет Lidl е во непосредна близина. Има постојана автобуска врска до Сончев Брег и околните одморалишта во текот на целата година. Надоместокот за одржување е 7 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Ние се грижиме за управување со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Нашата врска не завршува со купување, туку само започнува.

Тимот МНМ

Кошарица е рекреативно село (област Бургас, општина Несебар), сместено на 2 километри од популарното одморалиште Сончев Брег, во подножјето на величествената планина Стара Планина, чии последни падини постепено се спуштаат во кристално чистите води на Црното Море. . Оваа област е живописна, со прекрасен панорамски поглед, потопена во густа медитеранска вегетација. Селото нуди одлични услови за рекреација и туризам.

Селото е многу шармантно, ја одржува својата чистота и убавина. Тука е хармонијата, убавината и спокојството на чистата и недопрена природа. Популарното и живо одморалиште Сончев Брег и живописниот природен резерват Калината се во близина.

Областа има одлични можности за љубителите на одмор на плажа и љубителите на живиот ноќен живот (во одморалиштето Сончев брег). Љубителите на природата имаат можност да одат во шума или да возат велосипед. Бројни еко-рути нудат можност за практикување на екотуризам и планинарење. Блиските езерца ќе ги воодушеват љубителите на риболовот.

Кошарица се наоѓа на надморска височина од 100 метри. Плажата и одморалиштето Сончев Брег се на 3 километри, градот Бургас и меѓународниот аеродром - 31 км, Варна - околу 90 км. Селото има училиште, дуќани и прекрасна црква на плоштадот. Патиштата се асфалтирани, има централна водоводна и фекална канализација, телефон и интернет конекција.

број на спратови
2
Достапно
3+кк
Површина
150 m2
Плац
150 m2
Корисна површина
130 m2
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
130 m2
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
2 km
Доктор
3 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
390 m
Бар
2 km
Училиште/градинка
3 km

Слични понуди

Прикажи ги сите слични понуди

Комплетно опремени 2 соби со поглед на море, одличен комплекс, недопрена природа, Обзор
поглед на море атрактивен комплекс атрактивна локација
76 m2
2+кк
5/6
50 m
79,000 Евра
Šipka vpravo
Наместено студио, врвна цена, комплекс Холидеј Форт, Сончев брег
атрактивен комплекс атрактивна локација атрактивна цена попуст
36 m2
1+кк
4/4
800 m
36,000 Евра 38,000 Евра
Šipka vpravo
Наместен 2 соби со поглед на базен, на само 350 метри од плажа, комплекс Негреско, Елените
атрактивен комплекс атрактивна локација атрактивна цена
74 m2
2+кк
2/6
400 m
63,300 Евра
Šipka vpravo
3 соби во комплексот Blue Summer, на кратко пешачење од плажа, Сончев Брег
атрактивен комплекс атрактивна локација атрактивна цена
76 m2
3+кк
2/6
600 m
71,000 Евра
Šipka vpravo

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00