Целогодишен пансион во бањскиот град Велинград, врвна понуда

Velingrad, Бугарија – ID 6891
Површина 600 m2
Жичара 75 000 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви пренесуваме уникатна понуда на куќа за гости во балканската престолнина на Балканот - Велинград, Бугарија. Куќа за гости со вкупна површина од 1000 м2, двор 600 м2, приземје и три станбени ката, изложеноста е југоисточна, тука е вградено парно на гас и климатизација. Зградата располага со 13 соби со тераси, од кои: 2 двокреветни, 6 студија, 3 двособни, 1 трособен и 1 четворособна. Куќата располага со 16 брачни кревети, 12 софи и 4 софа кревети. Има и гасна котлара и перална, скара за 20 луѓе, надворешен бар, паркинг, надворешен и внатрешен базен со минерална вода до 47 степени, сауна, парна бања, нов прекрасен ресторан со капацитет од 50 луѓе. Се наоѓа во близина на хотели со 5 ѕвезди, ресторани и продавници за храна. Пензија погодна за користење преку целата година.

Уникатна понуда, препорачливо!

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде попрофитабилно!

Велинград е најголемиот спа-центар во Бугарија, сместен на живописните Родопи! Познат како „главен град на бањите“ на Балканот, Велинград повеќе од еден век привлекува туристи од целиот свет. Градот е познат по своите лековити минерални извори и може да се пофали со голем број бањи и велнес центри кои нудат низа третмани за промовирање на релаксација и подмладување. Од традиционалните бугарски бањи до модерните термални базени, посетителите можат да се препуштат на низа терапии дизајнирани да ги лекуваат телото и умот. Покрај познатите спа објекти, Велинград нуди многу активности на отворено за љубителите на природата. Околните Родопи се дом на бројни пешачки патеки, а блиската брана Батак нуди низа спортови на вода, вклучувајќи пливање, риболов и кајак. Без разлика дали барате релаксација, авантура или култура, Велинград има многу да понуди. Зошто да чекате? Откријте ја сами магијата на овој магичен спа град!

Софија - 125 км

Банско-75 км

Површина
600 m2
Плац
600 m2
Корисна површина
1000 m2
Градежна површина
1000 m2
Паркинг
Да
Продавница
360 m
Доктор
410 m
Кафетерија
210 m
Ресторант
220 m
Бар
220 m
Училиште/градинка
210 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00