Бонус, нов ТВ, Продажба на рати, наместен 1 соба во комплекс Холидеј Форт, Сончев брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 13034
44,500 Евра
Површина 48 m2
Достапно 1+кк
Спрат 4/4
Море 800 m
услуга 13 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Бонус! нова телевизија! Гарантирај ја најниската цена на пазарот! Продажба на рати до 7 години! Ви нудиме стан со површина од 1 соба, со вкупна површина од 48,04м2, кој се наоѓа на четвртиот и воедно последен кат во богато опремениот комплекс Холидеј Форт на Сончев брег, Бугарија. Распоредот е дневна соба со кујна, бања со тоалет и пространа тераса со прекрасен поглед. Комплексот се наоѓа во непосредна близина на водениот парк Акција. Прекрасната плажа Сончев брег е оддалечена 10-12 минути пешачење (800 метри) и 500 метри од центарот на одморалиштето што нуди различни опции за забава.

Комплексот е место полно со природни убавини и нуди исклучителна комбинација на планини и морски воздух. Градинарскиот дел на комплексот е површина полна со растенија и дрвја со површина од 15.000 м2. Сопствениците, исто така, се чувствуваат удобно тука благодарение на домашната атмосфера во зоната за релаксација со водни површини, карпести градини и поглед на зеленилото. Друга предност на локацијата е непосредната близина на природниот резерват „Калина“ и центарот на Сончевиот брег. Комплексот е изграден на голема површина, но сепак ги нуди сите погодности на луксузен комплекс - 3 ресторани со кујна со морска храна, италијанска кујна и медитеранска кујна, бар, кафуле во виенски стил, базени за деца и возрасни, продавници, сауни, менувачници, игралишта за деца, тениски терени и фудбалски терен, интернет кафе, изнајмување на автомобили и чуван паркинг. Сопствениците на имотот во комплексот се блиску до сите забавни и рекреативни активности на брегот на Црното Море. Водниот парк нуди водни атракции за сите возрасти, коктел барови и ресторани. Родителите можат да бидат сигурни дека нивните деца се безбедни за време на нивната игра во замокот на водата или базенот. Во другите делови на комплексот има следните содржини: 3 Ресторани - морска храна, италијанска и медитеранска кујна, барови, кафуле, 6 базени за возрасни со спасувачи, детски базен со спасители, продавници, фитнес клуб, салон за убавина, стоматолошка ординација, медицински центар, менувачница, игралиште за деца, Интернет кафе, простор за релаксација во зелено, корпи за отпадоци и пепелници околу сите згради, изнајмување на автомобили, чуван паркинг, студио за масажа, терен за голф со 15 дупки.

Holiday Fort Golf Club и Orchid Fort Garden се комплекси погодни за семеен одмор во лето и за удобно живеење во текот на целата година во најдоброто бугарско одморалиште на Црното Море, Сончев Брег.

Холидеј голф клуб & засилувач; Orchid Fort се наоѓа веднаш до прекрасен воден парк и 10 минути пешачење (800 метри) од прекрасните плажи на Сончев Брег и многу блиску до нашиот комплекс Несебар Форт клуб. Локацијата на комплексот е многу погодна - тоа е на кратко растојание од преполниот центар на одморалиштето и во исто време на одење до прекрасните плажи на Сончев Брег и возбудливиот ноќен живот на одморалиштето. Се наоѓа на помалку од 500 метри од центарот на одморалиштето Сончев брег, каде што можете да најдете различни опции за забава.

Градината на комплексот е шарена комбинација на природни растенија и дрвја. Сопствениците и гостите ќе се чувствуваат удобно во пријатна средина на рекреативни зони со вода, карпести градини и поглед на зеленило.

Според неодамнешните истражувања, „Клубот Форт за одмори и орхидеи: е најзелениот комплекс во регионот на општина Несебар во Бугарија!“ Уредувањето (растенија и зелени површини) зафаќа повеќе од 45.000 м2 (над 4,5 хектари), што е околу 65% од вкупната површина на која е изградена локацијата. Идеално место за живеење и поминување на вашиот летен одмор!

Инфраструктура Холидеј & засилувач; Голф клуб Orchid Fort:

– 2 ресторани од бугарска и европска кујна;

– Бар;

– 9 базени за возрасни и деца со спасители и бесплатни лежалки;

– 2 тобогани;

– билијард и пинг-понг;

– супермаркет;

- Продавници;

- Менувачница;

– Игралишта со лулашки и лизгалки;

– „Олакс“ зона „оаза“ со дрвја, цвеќиња и трева;

– фитнес на отворено;

– тениски клуб;

– Wi-Fi покриеност во просториите

- позајми автомобил;

– масажи и СПА;

– Бесплатен паркинг за сопствениците и гостите;

– Детски клуб

– канцеларија – рецепција, каде се нудат секакви услуги и тури

Инфраструктурата на клубот Форт Несебар вклучува:

– два ресторани;

– 5 базени за возрасни;

– базен за деца;

– супермаркет;

– продавници со сувенири и додатоци за плажа;

– фитнес и сауна;

- Менувачница;

– Детско игралиште со лулашки и лизгалки;

– фитнес на отворено;

– тениско игралиште / фудбалско игралиште;

– „Оаза за релаксирање“ – зелена површина со дрвја, цвеќиња, лежалки и хамаки,

– Wi-Fi покриеност во просториите

- Туристичка агенција;

– Бесплатен паркинг за сопствениците и гостите;

– Канцеларија – рецепција каде се нудат секаков вид на услуги и тури.

… И уште повеќе! Развојот и подобрувањето на инфраструктурата на одморалиштето е континуиран процес.

Надоместокот за одржување е 13,20 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Тимот МНМ

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу лизгалки, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Може и на рати

Интересира ме
Дополнително финансирање
Спрат
4
број на спратови
4
Достапно
1+кк
Површина
48 m2
Корисна површина
42.15 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
430 m
Доктор
710 m
Кафетерија
500 m
Ресторант
150 m
Бар
20 m
Училиште/градинка
730 m

Слични понуди

Прикажи ги сите слични понуди

Одлични 2 соби со поглед пред море, Бјала
поглед на море атрактивен комплекс атрактивна локација атрактивна цена
57 m2
2+кк
3/5
300 m
64,000 Евра
Šipka vpravo
2 соби на одлична локација на 100м од ски-лифт Банско
атрактивна локација атрактивна цена попуст
61 m2
2+кк
1/6
100 m
58,273 Евра 64,300 Евра
Šipka vpravo
2 соби, одлична локација на само 100м од ски-лифт, Банско
атрактивна локација атрактивна цена попуст
65 m2
2+кк
1/6
100 m
62,244 Евра 68,000 Евра
Šipka vpravo
Прекрасна куќа со 3 соби со тераса на покривот
атрактивна локација атрактивна цена
45 m2
3+кк
18 000 m
69,995 Евра
Šipka vpravo

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00