Аголна куќа со базен и паркинг, врвна локација, Кампосол, Шпанија

Camposol, Шпанија – ID 10144
197,000 Евра
Површина 470 m2
Достапно 4+кк
Море 15 000 m
Состојба Готово

Не ја пропуштајте оваа аголна вила лоцирана во идиличната населба Кампосол!

Вилата се наоѓа на аголна парцела од 470 м2 со непретенциозен двор и теренски паркинг. Има многу отворен простор, вклучувајќи базен од 10X5m2 со голема тераса, белведер и скара, за да можете да уживате во шпанското сонце колку што сакате. Има многу области за јадење под отворено небо, кои се одлично место за појадок со поглед на базенот.

Приземјето се состои од голем покриен трем со сенка кој е целосно застаклен за да се создаде светла, сончева конзерваториум. Влезната врата се отвора во влезниот хол со вградена гардероба/шкаф идеален за закачување палта, чување правосмукалка итн.

Влезниот хол води до голем салон со клима уред, вентилатор на таванот и камин што гори дрво.Сводот што води до големата трпезарија е отстранет за да се создаде отворен простор. Друг лак води до комплетно опремена кујна со сите апарати. Има многу шкафови за складирање и многу работен простор. Задната врата од кујната дава пристап до градината, топла вода се добива од соларни панели.

На приземјето има и двокреветна соба со вградени гардероби, клима уред и голема бања со када, достапна од сводот што води од дневната соба. Втора спална соба со брачен кревет или два кревети, исто така, со вградени гардероби, дополнителни самостојни гардероби и клима уред. Семејната туш кабина / гостински тоалет е модернизирана.

На првиот кат се пристапува преку внатрешно скалило кое води од дневната соба преку стаклена врата. Ова води до голема спална соба со двокреветни или близнаци на првиот кат со вградени гардероби, клима уред и втора, многу голема бања со када. Од таму има врата на тераса. До пространиот солариум на покривот се пристапува преку француските врати кои водат од спалната соба и нуди прекрасен поглед на околните планини. Има камени клупи за да можете да уживате во прекрасните глетки.

Се работи за баран аголен плац од околу 470м2. Има подигнати ѕидови од градината за дополнителна приватност и патека со големи порти од ковано железо. Има уредена градина и голема тераса околу базенот со многу простор за вашиот мебел за двор. Остатокот од имотот има украсен чакал со дрвја и голема градинарска барака за складирање. Има и мал подрум кој може да се користи за дополнително складирање. Земјиштето има прекрасен поглед и базен 10х5м2 од страна. Покрај базенот има фантастично летно седење на отворено.

Имотот се наоѓа во тивка област на секогаш популарниот терен за голф Residential Camposol.

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Површина
470 m2
Плац
468 m2
Корисна површина
467 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
466 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
3 km
Доктор
2 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
3 km
Бар
330 m
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00