3 соби со поглед на море, Life Style Deluxe, Несебар

Nesebar, Бугарија – ID 3661
109,000 Евра
Површина 100 m2
Достапно 3+кк
Спрат 4/6
Море 200 m
услуга 7 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Нудиме 3-собен стан од 100м2, сместен на четврти кат од шест ката, во приватниот комплекс Life Style Deluxe во Несебар, Бугарија. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според фотографиите. Распоредот е влезен хол, дневна соба со кујна, две спални соби, две купатила со тоалети и балкон со поглед на море. Во цената е вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии. Life Style Deluxe се наоѓа во новиот комплекс Несебар - Акротирија. Комплексот е дизајниран за целогодишно живеење со сите услуги и граѓански погодности на нејзината територија. Во непосредна близина има неколку чисти и прекрасни плажи на јужниот дел на Црното Море - јужната плажа Несебар, плажата Акротирија и плажата на Националната спортска академија.

Инфраструктура:

- Ограден и чуван простор

-Базен со бар и фонтана, чадори и лежалки

-Базен за деца.

-Детско игралиште / песок, лулашки и лизгалки

-Шатор за масажа

- Ресторан во летна градина

-Големи зелени површини

-Чуван паркинг

Надоместокот за одржување е 7 €/м2 годишно.

Понудата е идеална за целогодишно живеење и за издавање.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Градот Несебар е едно од најпосетуваните бугарски одморалишта на брегот на Црното Море. Се наоѓа на 38 километри од Бургас и 100 километри јужно од Варна на истоимениот карпест полуостров, кој слободно се поврзува со песочната Сончева плажа на југ.

Градот бил прогласен за архитектонски и археолошки резерват во 1056 година. Од 1983 година е вклучена во списокот на светско културно наследство на УНЕСКО. Типично за ова живописно место е црноморскиот развој на двокатни дрвени куќи, притиснати заедно во кривулестите улици. Атмосферата ја надополнуваат бројни цркви, главно од византискиот период (црквата Св. Јован Крстител од 11 век, Свети Стефан од 10 век со прекрасни ѕидни слики од периодот на бугарската национална преродба и црквата на Пантократор). Најстарата сочувана црква е базиликата, која најверојатно потекнува од 5 век.Во центарот на градот се наоѓа Стариот епископски дворец, кој несомнено е една од највпечатливите знаменитости на градот. Уникатна дрвена ветерница стои на работ на стариот град. Археолошкиот музеј со својата богата колекција на икони и античка керамика или манастирот Св. Џорџ. Во близина на пристаништето има добро сочувани ѕидови, а градот има поплочување од средниот век и античка Грција и Рим. Калдрманите, внимателно одржувани улици, древните цркви и полудрвените куќи од 19 век му даваат на овој град невиден шарм. Овде можете да талкате со часови, восхитувајќи се на опсегот на ракотворби и учејќи за богатото минато. На љубителите на историјата и архитектурата тука сигурно нема да им биде досадно. Ќе најдете и мали продавници, пазари, пабови и пристаниште. Тука има неколку плажи. Најинтересната плажа, Саут Бич, се наоѓа во јужниот дел на градот. Неговата должина е особено интересна, а ако погледнете внимателно, ќе откриете дека непречено се поврзува со плажата, која се протега сè до Сончев Брег. Плажата е песочна, со постепен влез во морето и нуди широк спектар на спортски активности (фудбал, одбојка, џет ски и сл.). Покрај песочната плажа на копното, на 2 км од стариот центар, има нов кварт. Близината на Сончевиот брег нуди можност за користење на целата палета на спортско-забавни и други услуги и во ова одморалиште. Разновидноста и комбинацијата на историјата со модерните услуги и ноќното седење во ресторан на карпа над морето во стариот Несебар се причина да го посетите и да го поминете вашиот одмор на ова магично место.

Ова место кое го одзема здивот е совршено за романтичарите, љубителите на ноќниот живот, историјата, културата и добрата храна. Несебар не смее да го пропушти никој што сака да ја запознае Бугарија и нејзините обичаи.

Спрат
4
број на спратови
6
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
100 m2
Корисна површина
88 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
580 m
Доктор
1 km
Кафетерија
400 m
Ресторант
150 m
Бар
30 m
Училиште/градинка
700 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00