3 соби со панорамски поглед на море, ултра прва линија, приватна плажа, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 5650
138,500 Евра
Површина 104 m2
Достапно 3+кк
Спрат 4/5
Море 20 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Нудиме прекрасен стан со 3 соби, 100м2, сместен на четврти кат од пет ката во приватниот комплекс Алекс Бич во Свети Влас, Бугарија. Станот се наоѓа во ултра прва линија и има прекрасен, панорамски поглед на морето. Во цената е вклучен мебел и опрема. Распоредот е - влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, две купатила со тоалети, две тераси. Растојанието од морето е 20 метри! Имот во совршена состојба! Препорачуваме!

Комплексот се наоѓа во ултра прва линија до морето во градот Свети Влас, село Елените, каде климатските услови се оптимални, комбинација на морски и планински воздух. Веднаш зад комплексот започнува планинскиот венец „Стара планина“. Во комплексот на сопствениците и нивните гости им се достапни: базен со дел за возрасни и деца, зона за релаксација, бар покрај базен, ресторан, видео надзор, 24-часовно обезбедување, зелена, совршено одржувана област, приватна плажа.

Надоместокот за одржување е 9,6 €/м2 годишно.

Многу баран комплекс за купување сопствен недвижен имот и за релаксација.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Околу комплексот:

Плажа

СПА (најголемиот СПА центар во Бугарија во текот на целата година)

Голф

Риболов

Јавање коњ

Историски храмови и манастири

Најголемата предност е природно оградената приватна плажа, до која може да се пристапи само преку романтичните скали од комплексот.

Почитувани клиенти, со оглед на моменталната ситуација, спроведуваме тури преку Интернет во форма на пренос во живо. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај морето од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена.Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, на 4 километри од Сончевата плажа. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во околината. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
4
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
104 m2
Корисна површина
92 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Продавница
620 m
Доктор
2 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
400 m
Бар
570 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00