3 соби, поглед на планина, со сопствен камин, комплекс Mountview Lodge, Банско

Bansko, Бугарија – ID 7329
99,000 Евра
Површина 98 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/4
Жичара 1 000 m
услуга 460 Евра За година
Состојба Готово

Ви нудиме простран стан со 3 соби и вкупна површина од 98,42м2. Распоредот на станот е влезен хол, дневна со кујна со камин, две спални соби, бања со тоалет и балкон со поглед на планина. Станот се наоѓа на трет кат од четири ката.

Архитектурата на комплексот Mountview Lodge е комбинација од традиционални алпски и модерни стилови, неговиот карактеристичен стрмен покрив и ѕидови, мешавина од дрво и камен, сето тоа создава прекрасен и уникатен стил на градење.

Има бесплатен превоз до и од ски-лифтот, паркинг, аеродромски превоз, чување деца, перална, 24-часовно обезбедување, изнајмување опрема за скијање на лице место.

Надоместокот за одржување е 460 евра годишно

Препорачуваме!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Банско е живописен град познат по својата историја, сместен во подножјето на Пирин планина. Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.

Од една страна - Родопите, од друга - Рила со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.

Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.

Се наоѓа на 161 км јужно од аеродромот во Софија и 56 км југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.

Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.

Затоа што Банско има се!

Зимски туризам

Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки од 51 до 100 км Банско е на прво место! Тоа е најевтиното одморалиште во оваа категорија на прегледани одморалишта. 75 километри професионално подготвени и доверливо уредени падини, добра школа за скијање и простор за складирање скии, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.

27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.

Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.

Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има нови детски лифтови и градинка.

Спрат
3
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Површина
98 m2
Корисна површина
86.61 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
330 m
Доктор
870 m
Кафетерија
340 m
Ресторант
50 m
Бар
240 m
Училиште/градинка
160 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00