3 соби, одлична локација, пешачење до удобности, Софија

Sofie, Бугарија – ID 4459
197,000 Евра
Површина 113 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/4
Море 350 000 m
Состојба Готово

Единствена можност да купите инвестициски стан во главниот град Софија по исти цени и услови како пред 10 години во Прага! Нудиме нов 3-собен стан со вкупна површина од 113м2, кој се наоѓа на трет кат од четири ката во комплексот Витоша Дом. Распоред: дневна со кујна, 2 спални соби, бања со тоалет, балкон. Изложеноста е југозападна. Ние сме среќни да помогнеме во доработката и опремувањето! Стан со одлична локација, во населбата Витоша, веднаш до булеварот Симеоновско шосе, Ring Mall, Paradise Mall, Busines Park Sofia и на непосредна близина до трговските синџири Fantastico и Kaufland, како и автобуските постојки. Кампусот се состои од три посебни четирикатници, до кои ќе се гради спортски комплекс со училиште, градинки, тениски и фудбалски игралишта. Во близина ќе има нова метро станица (230 метри). Греењето овде е на гас и на под. Како бонус, купувачот добива паркинг место во вредност од 20.000 евра за станот. Градење пред одобрение. Стан идеален за изнајмување! Добра цена!

СОФИЈА:

Софија е најголемиот град во земјата. Секоја година локалните туристички атракции ги посетуваат голем број туристи кои ги привлекува овој град, прекрасната архитектура на историските градби, хармонично комбинирана со модерната инфраструктура. Населението овде е повеќе од еден и пол милион. Во исто време, во градот има околу 20 образовни институции кои обезбедуваат високо образование. Заинтересираните во Софија можат да се запознаат со културата и традициите на локалното население. Во главниот град посетителите можат да ја посетат Филхармонијата, да уживаат во звуците на класичната музика во зимската градина. Покрај тоа, им препорачуваме на туристите да ги посетат локалните музеи. Еден од најголемите е Историски. Интересни се и поставките во етнографскиот, археолошкиот и зоолошкиот музеј. Локацијата на градот Софија е неверојатна. Овде ќе ја најдете не само убавината на локалната архитектура, туку и природата што се шири наоколу. Мегаполис се наоѓа во подножјето на планината Витоша, чии падини биле претворени во национален парк во 20 век. Во самиот град има и многу паркови и плоштади. Љубителите на зелената боја ќе бидат воодушевени од локалната вегетација. Една од најстарите градби во главниот град е црквата Св. Софија. Датира од 5 и 6 век и се смета за визит-карта на модерниот град. Ова место им се препорачува на сите посетители. Понатаму, црквата Св. Џорџ. Уникатната атмосфера и прекрасните ѕидни слики ќе ги израдуваат речиси сите кои се заинтересирани за историјата на Бугарија. Во градот има и турски џамии чии ѕидини се стари неколку века. Булеварот Витоша, кој започнува кај катедралата, се смета за најубав булевар. Градот Софија се смета за еден од најубавите европски градови. Препорачуваме да ја посетите областа на југозападниот раб на градот, наречена Бојана. Веднаш во подножјето на Витоша, има мала црква што УНЕСКО ја додаде на списокот на светско наследство. Ѕидните слики овде потекнуваат од 13 век. Во Витоша доаѓаат туристи од целиот свет.Софија привлекува огромен број туристи бидејќи има услови за културна рекреација, прошетка по најубавите места и запознавање со историјата на земјата. Во градот ќе најдете огромен број споменици, цркви и историска архитектура.

Спрат
3
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Површина
113 m2
Корисна површина
95.1 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
100 m
Кафетерија
290 m
Ресторант
140 m
Бар
210 m
Училиште/градинка
140 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00