3 соби, неверојатен поглед на море, две тераси, веднаш на плажа, Бјала

Byala, Бугарија – ID 8943
175,000 Евра
Површина 321 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/5
Море 20 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме простран апартман со 3 соби, сместен на прва линија во луксузниот станбен комплекс Silver Beach, во мирниот и живописен приморски град Бјала. Корисната површина на станот е 177 м2, а вкупната површина е 231 м2.

Станот се наоѓа на втор кат и се состои од пространа дневна соба, пространа кујна во заеднички простор со трпезарија, две пространи спални соби, две купатила, посебен тоалет и две пространи тераси. Погледот на море се гледа и од прозорците на станот и од терасите. Станот е комплетно наместен и опремен со се што ви треба. Има многу места за спиење и е подготвена за непосредна употреба.

Апартманскиот комплекс во кој се наоѓа станот е добро одржуван и вам и на вашите гости ви нуди:

два базени за возрасни и деца,

зона за релаксација со лежалки и чадори,

фитнес,

казино,

соба за состаноци.

Во зградата има лифт. Надоместокот за одржување е само 10 €/м2 годишно. Многу профитабилен имот! Препорачуваме!

Почитувани клиенти, со оглед на моменталната ситуација, спроведуваме тури преку Интернет во форма на пренос во живо. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Ние организираме изнајмување и управување со имот за нашите клиенти низ целиот бугарски брег.

На 150 метри од комплексот се вршат археолошки ископувања на доцноантичка тврдина - според прелиминарните проценки станува збор за културен слој со урнатините на храмот и градбите во негова близина од V-III век п.н.е. Во 2012 година таму беше откриен уникатен златен прстен со минијатурен модел на ротонда над Светиот гроб, кој датира од 6 век од нашата ера. Интересен настан беше откривањето на градби кои датираат од 5-6 век од нашата ера. Според археолозите станува збор за мала винарија која му припаѓала на манастирот. Овие ископувања се курирани и спонзорирани од Европската Унија. За промоција и зачувување на ископувањата на Кејп Свети Атанасиј веќе се издвоени околу 3 милиони евра, што несомнено позитивно ќе се одрази на натамошниот развој на регионот. Капелата Св. Атанасиј се карактеризира со уникатна микроклима - во лето секогаш дува слаб ветер, никогаш не е исцрпувачки жешко. На гребенот има платформа за гледање со неверојатен поглед на морето. Подножјето на балканските планини одамна се ценети по својот лековит воздух. Комбинацијата на морски и планински воздух создава лековит букет кој помага во лекувањето на астмата и другите белодробни заболувања. Населението на градот Бјала е околу 3000 луѓе. Во зима, градот не умира, како некои одморалишта, туку продолжува да го живее својот одмерен живот. Благодарение на погодната локација на градот Бјала, тој е лесно достапен од два големи приморски града - Варна и Бургас. До аеродромот во Варна е 50 км по добар и правилен пат, до аеродромот Бургас - околу 60 км. Во близина на Бјала се прекрасни и познати диви плажи - Кара Дере и Иракли. Во лето тука се одржуваат музички фестивали со незаборавна атмосфера. А природата овде обезбеди толку неверојатни пејзажи што мемориската картичка на вашиот фотоапарат постојано ќе се полни.

Бјала е административен центар лоциран во централниот дел на бугарското крајбрежје помеѓу два меѓународни аеродроми - 50 километри од аеродромот во Варна и 60 километри од аеродромот во Бургас. Градот нуди се што ви треба за удобен семеен одмор и целогодишно живеење: продавници, банка, болница, училиште, пошта, ресторани и кафулиња, салони за убавина, стадион и друго. Брегот се карактеризира со комбинација на морски доводи, плажа со должина од над 6 километри, песочни дини и живописни бели карпи. Бјала е познат и по својот центар за производство на вино.

Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
321 m2
Корисна површина
177 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
270 m
Доктор
250 m
Кафетерија
5 km
Ресторант
20 m
Бар
30 m
Училиште/градинка
160 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00