3 соби, летна кујна, базен, надворешна бања, маслинки, лимони, Ел Саладило

Mazarrón, Шпанија – ID 5205
260,000 Евра
Површина 2000 m2
Достапно 3+кк
Море 18 000 m
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Навистина уникатен имот лоциран во прекрасното Ел Саладило. Доколку сакате да доживеете идилично селско живеење, овој живописен имот е за вас. Поставен на парцела од 2000м2, овој имот е дизајниран да ви овозможи максимално да ја доживеете шпанската забава на сонце, со градина која вклучува:

Традиционална градина со многу портокали, лимони, бадеми и маслинки. Од маслинките се добиваат приближно 2000 кг маслинки, од кои може да се добијат околу 300 литри маслиново масло.

Базен за ваша релаксација.

Голема веранда за да можете да вечерате на отворено додека се восхитувате на прекрасната глетка.

Летна кујна и простор за скара за да можете да готвите надвор и да уживате во прекрасното шпанско сонце за време на тие славно топли лета.

Бањата на отворено ви заштедува од неволја ако одлучите да ги поканите гостите да му се восхитуваат на вашиот прекрасен нов дом.

Се разбира, внатрешноста на имотот е подеднакво убава. Кога ќе влезете во овој традиционален шпански дом, ве пречекува голема, отворена дневна област со трпезарија, кујна и дневна соба, опремена со два камини за да ве стоплат во текот на зимата и да додадат пријатна атмосфера. Кујната е исто така опремена со фурна на дрва и е целосно опремена со дарежлив простор за складирање и работни површини. Двете спални соби се лесни и пространи и опремени со тушеви за ваша погодност.

Други погодности вклучуваат:

Двојни застаклени прозорци со вградени решетки

Вградена гардероба

Магацинот во кој се наоѓа техничката просторија

Климатизација

Простран теренски паркинг

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас

Ел Саладило е на кратко возење од прекрасниот Мазарон. Истражете ги луксузните плажи, културните тури и забавата за целото семејство.

број на спратови
1
Достапно
3+кк
Површина
2000 m2
Плац
1999 m2
Корисна површина
1998 m2
Тераса
Да
Градежна површина
1997 m2
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
2 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
2 km
Бар
2 km
Училиште/градинка
5 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00