2 соби во близина на плажа и сервиси, тераса, Несебар

Nesebar, Бугарија – ID 4132
61,560 Евра
Површина 74 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/6
Море 200 m
услуга 11 Евра За месец
Состојба Готово

Ви нудиме да купите 2 соби во Несебар. Имот со вкупна површина од 74,56 м2. (Корисна површина 65,50 м2) се наоѓа на четврти кат во зграда од тули со лифт и добро одржувани заеднички простории. Станот е

северозападно ориентиран и се состои од дневна соба со трпезарија и чајна кујна, спална соба, бања со тоалет и када и тераса. Се нуди делумно наместен, како што може да се види во фотогалеријата. Станот е погоден и за лична употреба и за издавање во летниот период

месеци. Имотот вклучува и визба со површина од 7,68 м2 во подрум

недвижен имот. Куќата се наоѓа веднаш до Градското собрание и на само 200 метри од Јужниот парк на градот и плажата. Околу зградата се наоѓа

сета потребна инфраструктура - продавници, супермаркети, игралишта, градини и авении, поликлиника, автобуска постојка и меѓуградски превоз, аптеки, училиште, Градско собрание. Надоместокот за лифт и чистење е 20 лева (11 €) / за целиот стан месечно. Многу интересна понуда, препорачуваме!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Градот Несебар е едно од најпосетуваните бугарски одморалишта на брегот на Црното Море. Се наоѓа на 38 километри од Бургас и 100 километри јужно од Варна на истоимениот карпест полуостров, кој слободно се поврзува со песочната Сончева плажа на југ.

Градот бил прогласен за архитектонски и археолошки резерват во 1056 година. Од 1983 година е вклучена во списокот на светско културно наследство на УНЕСКО. Типично за ова живописно место е црноморскиот развој на двокатни дрвени куќи, притиснати заедно во кривулестите улици. Атмосферата ја надополнуваат бројни цркви, главно од византискиот период (црквата Св. Јован Крстител од 11 век, Свети Стефан од 10 век со прекрасни ѕидни слики од периодот на бугарската национална преродба и црквата на Пантократор). Најстарата сочувана црква е базиликата, која најверојатно потекнува од 5 век.Во центарот на градот се наоѓа Стариот епископски дворец, кој несомнено е една од највпечатливите знаменитости на градот. Уникатна дрвена ветерница стои на работ на стариот град. Археолошкиот музеј со својата богата колекција на икони и античка керамика или манастирот Св. Џорџ. Во близина на пристаништето има добро сочувани ѕидови, а градот има поплочување од средниот век и античка Грција и Рим. Калдрманите, внимателно одржувани улици, древните цркви и полудрвените куќи од 19 век му даваат на овој град невиден шарм. Овде можете да талкате со часови, восхитувајќи се на опсегот на ракотворби и учејќи за богатото минато. На љубителите на историјата и архитектурата тука сигурно нема да им биде досадно. Ќе најдете и мали продавници, пазари, пабови и пристаниште. Тука има неколку плажи. Најинтересната плажа, Саут Бич, се наоѓа во јужниот дел на градот. Неговата должина е особено интересна, а ако погледнете внимателно, ќе откриете дека непречено се поврзува со плажата, која се протега сè до Сончев Брег. Плажата е песочна, со постепен влез во морето и нуди широк спектар на спортски активности (фудбал, одбојка, џет ски и сл.). Покрај песочната плажа на копното, на 2 км од стариот центар, има нов кварт. Близината на Сончевиот брег нуди можност за користење на целата палета на спортско-забавни и други услуги и во ова одморалиште. Разновидноста и комбинацијата на историјата со модерните услуги и ноќното седење во ресторан на карпа над морето во стариот Несебар се причина да го посетите и да го поминете вашиот одмор на ова магично место.

Ова место кое го одзема здивот е совршено за романтичарите, љубителите на ноќниот живот, историјата, културата и добрата храна. Несебар не смее да го пропушти никој што сака да ја запознае Бугарија и нејзините обичаи.

Спрат
4
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
74 m2
Корисна површина
65.5 m2
Тераса
Да
Подрум
Да
Продавница
50 m
Доктор
80 m
Кафетерија
100 m
Ресторант
30 m
Бар
70 m
Училиште/градинка
250 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00