2 соби со поглед на море, 150м од плажа, Кралска палма во Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 4322
66,500 Евра
Површина 74 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/6
Море 150 m
услуга 9 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Нудиме комплетно наместен 2-собен стан со вкупна површина од 74,35 м2, кој се наоѓа на третиот кат од шест ката во приватниот комплекс Royal Palm, со лифт, во Свети Влас, Бугарија. Станот се состои од влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и балкон. Балконот нуди прекрасен поглед на морето. Не се плаќа надоместок за одржување во случај на договор за управување со закуп со друштвото за управување на комплексот! Станбениот комплекс Royal Palm, во кој се наоѓа станот, се наоѓа на само 150 метри од плажата во одморалиштето Свети Влас, има пространа, внимателно одржувана површина и е идеален за изнајмување или користење преку целата година. Сопствениците и нивните гости се достапни во комплексот:

Два базени, места за релаксација, детско игралиште, рецепција, 24-часовно обезбедување, управување со имот. Сите граѓански удобности се на непосредна близина, вклучувајќи ресторани, барови и продавници, фитнес центри, тениски терени, центри за масажа и убавина, детски центар, изнајмување автомобили итн.

Надоместок за одржување 9 €/м2 годишно. Многу добра цена! Препорачуваме!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот врв. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како Sunshine Coast. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
3
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
74 m2
Корисна површина
65 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
220 m
Доктор
490 m
Кафетерија
350 m
Ресторант
120 m
Бар
160 m
Училиште/градинка
730 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00