2 соби, прекрасен поглед на море, прва линија, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 5590
124,000 Евра
Површина 71 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/5
Море 20 m
услуга 12 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Одличен стан со поглед на море, елитен имот во прва линија во централниот дел на Сончевиот брег. Нудиме 2 соби во луксузниот затворен комплекс „Рај“ во близина на крајбрежното шеталиште и многу места за забава и продавници. Станот се наоѓа на трет кат од пет ката и на само 20 метри од прекрасната плажа. Зафаќа вкупна површина од 71,20 м2, распоред: дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, посебен тоалет и балкон со поглед на море. Во кафулето на апарт-хотелот можете да уживате во освежителен пијалок или некој егзотичен коктел. Во комплексот има 2 ресторани. Еден од нив нуди широк спектар на национални и европски јадења, додека другиот нуди германска кујна и јадења на скара. Хотелот располага со лоби бар со широк избор на пијалоци. Надворешниот базен се наоѓа на песочна плажа со поглед на море и е идеален избор за уживање во сончевите денови во слободно време. Базенот има посебен дел за деца. Други погодности кои се нудат во комплексот се 24-часовна рецепција, услуга во соба, хемиско чистење, интернет во хотелот, рецепција, паркинг. Надоместокот за одржување е 12 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу лизгалки, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
3
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
71 m2
Корисна површина
62.7 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
270 m
Доктор
250 m
Кафетерија
60 m
Ресторант
60 m
Бар
50 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00