2 соби, одлична локација, пространа тераса, топ локација, Софија

Sofie, Бугарија – ID 4460
108,000 Евра
Површина 129 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/5
Состојба Готово

Единствена можност да купите инвестициски стан во главниот град Софија по исти цени и услови како пред 10 години во Прага! Нудиме нов 2-собен стан со корисна површина од 119,48 м2, вкупната површина е 129,49 м2, се наоѓа на четврти кат од пет ката. Распоред: дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, пространа тераса-55,9 м2, 2 визби со вкупна површина од 6,87 м2. Изложеноста на станот е североисточна. Со задоволство ќе помогнеме за доизградба и опремување на станот!

Станбената зграда се наоѓа на одлична локација, во населба Малинова Долина.

Во околината на Симеоновско Шосе, веднаш помеѓу Студентски град и јужната тангента на обиколницата. Станот вклучува надворешен паркинг простор за 10.000 €!

СОФИЈА:

Софија е најголемиот град во земјата. Секоја година локалните туристички атракции ги посетуваат голем број туристи кои ги привлекува овој град, прекрасната архитектура на историските градби, хармонично комбинирана со модерната инфраструктура. Населението овде е повеќе од еден и пол милион. Во исто време, во градот има околу 20 образовни институции кои обезбедуваат високо образование. Заинтересираните во Софија можат да се запознаат со културата и традициите на локалното население. Во главниот град посетителите можат да ја посетат Филхармонијата, да уживаат во звуците на класичната музика во зимската градина. Покрај тоа, им препорачуваме на туристите да ги посетат локалните музеи. Еден од најголемите е Историски. Интересни се и поставките во етнографскиот, археолошкиот и зоолошкиот музеј. Локацијата на градот Софија е неверојатна. Овде ќе ја најдете не само убавината на локалната архитектура, туку и природата што се шири наоколу. Мегаполис се наоѓа во подножјето на планината Витоша, чии падини биле претворени во национален парк во 20 век. Во самиот град има и многу паркови и плоштади. Љубителите на зелената боја ќе бидат воодушевени од локалната вегетација. Една од најстарите градби во главниот град е црквата Св. Софија. Датира од 5 и 6 век и се смета за визит-карта на модерниот град. Ова место им се препорачува на сите посетители. Понатаму, црквата Св. Џорџ. Уникатната атмосфера и прекрасните ѕидни слики ќе ги израдуваат речиси сите кои се заинтересирани за историјата на Бугарија. Во градот има и турски џамии чии ѕидини се стари неколку века. Булеварот Витоша, кој започнува кај катедралата, се смета за најубав булевар. Градот Софија се смета за еден од најубавите европски градови. Препорачуваме да ја посетите областа на југозападниот раб на градот, наречена Бојана. Веднаш во подножјето на Витоша, има мала црква што УНЕСКО ја додаде на списокот на светско наследство. Ѕидните слики овде потекнуваат од 13 век. Во Витоша доаѓаат туристи од целиот свет.Софија привлекува огромен број туристи бидејќи има услови за културна рекреација, прошетка по најубавите места и запознавање со историјата на земјата. Во градот ќе најдете огромен број споменици, цркви и историска архитектура.

Спрат
4
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Површина
129 m2
Корисна површина
119.48 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
1 km
Доктор
100 m
Кафетерија
290 m
Ресторант
140 m
Бар
210 m
Училиште/градинка
140 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00