1 соба во Mountain Residence Infinity and SPA комплекс, поглед на планина, врвна цена, Банско

Bansko, Бугарија – ID 6584
48,000 Евра
Површина 34 m2
Достапно 1+кк
Спрат 4/4
Жичара 150 m
услуга 8 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Ви нудиме простран 1-собен стан во богато опремениот комплекс 3* Mountain Residence 7 Infinity и SPA (Infinity Spa / MR7), кој се наоѓа на само 150 метри од жичарата. Вкупната површина е 34,30 м2, станот се наоѓа на четврти кат од четири ката. Располагање на станот: чајна кујна со простор за релаксација, бања со тоалет и пространа тераса. Станот е удобно опремен со брачен кревет, телевизор, комода, масичка и голема гардероба. Кујната е целосно опремена со фрижидер, шпорет, аспиратор и микробранова печка. Бањата е прекрасно завршена и добро опремена - мијалник, тоалет, када, машина за перење и бојлер. Големата тераса е ориентирана кон југозапад и нуди панорамски поглед на добро уредениот двор на комплексот и планините. Подот е ламинат и теракота, се загрева со ѕидни електрични радијатори. Набавната цена вклучува и сопствен простор за скијање. Infinity Spa / MR7 е многу добро одржуван комплекс и нуди низа содржини вклучувајќи: 24-часовна рецепција, уредени градини и дворови, паркинг, голем базен, СПА - сауна, парна и џакузи, масажи, фитнес центар, лоби бар , игралиште за деца, лифт. Надоместокот за одржување е 8 €/м2 годишно. Користењето на базенот се доплаќа. Комплексот е во функција преку целата година. Многу квалитетен имот и совршена локација. Жичарницата е оддалечена 150 метри, сите удобности се на непосредна близина. Препорачуваме!

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

Банско е живописен град познат по својата историја, сместен во подножјето на Пирин планина. Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.

Од една страна - Родопите, од друга - Рила со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.

Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.

Се наоѓа на 161 км јужно од аеродромот во Софија и 56 км југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.

Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.

Затоа што Банско има се!

Зимски туризам

Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки од 51 до 100 км Банско е на прво место! Ова е најевтиното одморалиште во оваа категорија на прегледани одморалишта. 75 километри професионално подготвени и доверливо уредени падини, добра школа за скијање и простор за складирање скии, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.

27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.

Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.

Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има нови детски лифтови и градинка.

Спрат
4
број на спратови
4
Достапно
1+кк
Површина
34 m2
Корисна површина
30 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
300 m
Доктор
290 m
Кафетерија
210 m
Ресторант
120 m
Бар
270 m
Училиште/градинка
530 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00