1 соба во луксузен комплекс од високата класа, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 6117
51,800 Евра
Површина 33 m2
Достапно 1+кк
Спрат 2/6
Море 500 m
услуга 14 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Нудиме пријатен апартман со една соба, со големина од 33м2, сместен на вториот кат од шест ката во луксузниот бутик комплекс Месембриа Ресорт на Сончев Брег, Бугарија. Во цената е вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии. Распоред: влезен хол, дневна со кујна, бања со тоалет, балкон. Станот се продава наместен и опремен и е целосно подготвен за сопствена употреба или за издавање. Многу добра цена! Препорачуваме!

Комплексот Mesembria Resort, во кој се наоѓа станот, е луксузен затворен комплекс од повисока класа и ги нуди сите удобности, забава и висок стандард на услуги. Се наоѓа во јужниот дел на одморалиштето Сончев брег, во мирна област и на непосредна близина на Несебар. Оддалеченоста од плажата е 500 метри.

Зградата на комплексот е развиена на висина од шест ката, со две згради, секоја со луксузно завршени заеднички простории и тивок хидрауличен лифт. Архитектурата е прекрасна, со посебни елементи од француската ривиера, во пријатна хармонија со медитеранската вегетација и локалниот пејзаж. Комплексот нуди пријатна атмосфера и е отворен во текот на целата година, погоден и за постојано живеење и за совршена летна релаксација.

Инфраструктура и граѓански погодности во областа:

прием

Олимписки надворешен базен;

отворен детски базен;

ресторан со тераса;

фитнес на отворено;

парк со повеќе од 35 различни видови дрвја;

бар на отворено;

детско игралиште и игралиште со аниматори;

перење;

бесплатен интернет (во фоајето и на рецепција);

обезбедување преку целата година;

пикадо и пинг-понг;

Изнајмување на автомобили;

туристички услуги;

паркинг;

Надоместокот за одржување е 14 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
1+кк
Површина
33 m2
Корисна површина
29 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
160 m
Доктор
230 m
Кафетерија
270 m
Ресторант
170 m
Бар
170 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00