1 соба, 50м од ски-лифт, Апарт Хотел Комфорт, Банско

Bansko, Бугарија – ID 6157
39,500 Евра
Површина 32 m2
Достапно 1+кк
Спрат 1/5
Жичара 50 m
Состојба Готово

Нудиме убав 1-собен стан со вкупна површина од 32м2, сместен на приземје од пет ката во комплексот Апарт Хотел Комфорт во Банск, Бугарија, спроти хотелот Кемпински и скијачките патеки. Распоред на станот: дневна со кујна, бања со тоалет, балкон. Комплексот ви нуди вас и вашите гости: рецепција, сауна, фитнес, паркинг, 24-часовно обезбедување. Комплексот вклучува таверна во која можете да уживате во традиционалната бугарска кујна. Надоместокот за одржување е 8 €/м2 годишно. Многу квалитетен имот на совршена локација. Скијачката патека е оддалечена 50 метри, ја препорачуваме!

Банско е живописен град познат по својата историја, сместен во подножјето на Пирин планина. Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.

Од една страна - Родопите, од друга - Рила со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.

Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.

Се наоѓа на 161 км јужно од аеродромот во Софија и 56 км југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.

Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.

Затоа што Банско има се!

Зимски туризам

Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки од 51 до 100 км Банско е на прво место! Ова е најевтиното одморалиште во оваа категорија на прегледани одморалишта. 75 км професионално подготвени и доверливо уредени падини, добра школа за скијање и просторија за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.

27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.

Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.

Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има нови детски лифтови и градинка.

Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
1+кк
Површина
32 m2
Корисна површина
28 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
20 m
Доктор
660 m
Кафетерија
60 m
Ресторант
20 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
290 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00